Osuszacz powietrza MASTER DH 752


Osuszacz powietrza MASTER DH 752  skutecznie usuwa nadmiar wilgoci z budynków oraz przyspiesza ich osuszanie.  W branży HORECA wykorzystywany jest m.in. w piwnicach, magazynach, pomieszczeniach gospodarczych, pralniach, suszarniach, szatniach, itp.  Jego wydajność 46,7l/24 h pozwala na skuteczne osuszanie pomieszczeń o kubaturze do 700 m3.
Wytrzymała obudowa odporna na uszkodzenia, duże koła oraz wygodny uchwyt zapewniają wysoki komfort użytkowania. Urządzenie posiada wbudowany zbiornik na skropliny z automatyczną kontrolą jego napełnienia. Istnieje także możliwość podłączenia przewodu do odprowadzenia kondensatu, dzięki czemu osuszacz może pracować nieprzerwanie przez wiele godzin. DH 752 posiada również funkcję automatycznego odszraniania przez gorące pary czynnika, wbudowany higrostat oraz licznik czasu pracy.
Osuszacz kondensacyjny MASTER DH 752 może pracować w zakresie temperatur od 5 do 35 oC. Stosowanie tego typu urządzeń pozwala na sprawną kontrolę poziomu wilgoci w pomieszczeniach, a tym samym zapobiega rozwojowi grzybów i niebezpiecznych pleśni. Osuszacze są szczególnie przydatne w okresie jesienno-zimowym, gdy osuszanie pomieszczeń jest najtrudniejsze ze względu na niskie temperatury i dużą wilgotność powietrza. Nagrzewnica elektryczna MASTER B 15

Nagrzewnica elektryczna MASTER B 15
o regulowanej mocy 7,5 -15 kW jest polecana do szybkiego ogrzewania pomieszczeń, takich jak biura, sklepy, szatnie, pomieszczenia gospodarcze, magazyny.  Może stanowić samodzielne źródło ciepła lub wspomagać istniejącą już instalację grzewczą. Duży przepływ powietrza ( 1700 m3/h) zapewnia szybki wzrost temperatury, a cicha praca gwarantuje pełen komfort użytkowania.
Urządzenie ma kompaktową, stalową obudowę i wygodne uchwyty, dzięki czemu bez problemu można zastosować je w dowolnym miejscu. Nie wymaga skomplikowanej instalacji, jest proste w obsłudze i bardzo wydajne. Elementy grzewcze wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Nagrzewnica B 15 wyposażona jest również w termostat pomieszczeniowy oraz termostat przegrzania. Regulacja mocy umożliwia odpowiednie dostosowanie przepływu ciepłego powietrza do potrzeb, a dodatkowy przełącznik „lato--zima” służy do uruchomienia funkcji samej wentylacji. Bezpieczne użytkowanie zapewnia automatyczny reset oraz silnik z wyłącznikiem termicznym.
Firma Master oferuje modele nagrzewnic elektrycznych w zakresie od 1-40 kW.
Przenośna nagrzewnica olejowa MASTER BV 77

Przenośna nagrzewnica olejowa MASTER BV 77
z odprowadzaniem spalin o mocy 20 kW to doskonałe rozwiązanie do ogrzewania namiotów, hal sportowych, magazynów, aren piwnych lub chat grillowych. Zakres jej zastosowań jest bardzo szeroki dzięki licznym akcesoriom, które umożliwiają dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Charakteryzuje ją kompaktowa obudowa i ergonomiczna konstrukcja ułatwiająca użytkowanie i transport – zwłaszcza wygodny uchwyt i duże, stabilne koła.  Zbiornik paliwa o pojemności 36 l zapewnia ciągłość pracy przez kilkanaście godzin. Nagrzewnicę najczęściej instaluje się na zewnątrz pomieszczeń, a cieple powietrze doprowadzane jest do wewnątrz za pomocą giętkiego przewodu o długości 7,6 m. Urządzenie wytwarza w 100% czyste ciepło, dzięki czemu można je stosować w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Dodatkowo zaleca się także podłączenie termostatu pomieszczeniowego (mechanicznego lub elektronicznego), aby kontrolować temperaturę wewnątrz pomieszczenia i zminimalizować koszty związane ze spalaniem paliwa.  Nagrzewnica Master BV 77 zapewnia szybki wzrost temperatury, jest bardzo wydajna i efektywna, a przy tym prosta w instalacji i obsłudze. Wysokiej jakości komponenty oraz wytrzymała konstrukcja gwarantują bezawaryjne działanie. Jest to zdecydowanie jeden z najchętniej stosowanych modeli nagrzewnic olejowych  w branży HORECA.