Konsul Generalna USA otworzy pawilon Departamentu Rolnictwa podczas jubileuszowych Targów HORECA® GASTROFOOD® ENOEXPO® Kraków 2023

07.11.2023

Spośród niemal 300 wystawców tegorocznej edycji Targów HORECA® GASTROFOOD® ENOEXPO®, dziewięciu będzie reprezentować Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Zaprezentowane zostaną wyśmienite produkty pochodzenia amerykańskiego - od ryb i owoców morza, wołowiny, poprzez wina, piwa rzemieślnicze, ryż, aż po suszone owoce i orzechy. Współpraca z polskimi importerami to kolejny dowód na to, że silne partnerstwo daje realne rezultaty. W tym przypadku to różnorodność produktów amerykańskich dostępnych na polskim rynku, które możemy zaprezentować najlepszym polskim szefom kuchni i menedżerom Food and Beverage.

Uroczyste otwarcie pawilonu amerykańskiego odbędzie się 8 listopada o 10:45. Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych Erin Nickerson, Levin Flake - Radca do spraw rolnych, Wiceprezes Targów w Krakowie Ewa Woch oraz polscy wystawcy będą rozmawiać na temat perspektyw dla amerykańskich produktów w Polsce.

Polska jest największym rynkiem zbytu dla żywności i napojów produkowanych w USA w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2019 roku całkowita wartość zaimportowanej przez Polskę żywności wyniosła prawie 26 miliardów dolarów, z tego 512 milionów dolarów to wartość importu ze Stanów Zjednoczonych. Produkty amerykańskie o silnym potencjale sprzedaży w Polsce to ryby i owoce morza, wino, orzechy, suszone owoce oraz wysoko przetworzone składniki.

Polscy konsumenci mają tendencję do pozytywnego postrzegania produktów amerykańskich, dlatego również żywność importowana ze Stanów do innych państw członkowskich Unii Europejskiej jest regularnie reeksportowana do Polski.

Przemysł przetwórstwa spożywczego i gastronomiczny w Polsce szybko się rozwija i aktywnie poszukuje wysokiej jakości środków produkcji. Jest coraz bardziej zainteresowany pozyskiwaniem składników do pieczenia, takich jak orzechy, ryby i produkty z owoców morza, suszone owoce, substancje słodzące, dodatki do żywności, barwniki spożywcze i enzymy.

Wystawcy pawilonu Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych:

  1. U.S. Department of Agriculture - fas.usda.gov
  2. Abramczyk Sp. z o. o. (ryby i owoce morza) - abramczyk.pl
  3. Browar Kazimierz Sp. z o. o. (piwo rzemieślnicze)- browarkazimierz.pl
  4. Browar Trzech Kumpli Sp. z o. o. (piwo rzemieślnicze) – trzechkumpli.pl
  5. Orzeszek Sp. z o. o. (suszone owoce i orzechy) - orzeszek.com.pl
  6. Partner Center (wino) - partnercenter.pl
  7. Sonko Sp. z o. o. (kasze i ryż) - sonko.pl
  8. Tender Meat Sp. z o. o. (wołowina) - tendermeat.pl
  9. Vininova (wina I alkohole mocne) - vininova.pl
  10. Wine Avenue Sp. z o. o . (wina i alkohole mocne)


aktualność USDA.jpg [22.14 KB]