Dzięki ścisłej współpracy ekspertów Polskiej Izby Przemysłu Targowego oraz Sztabu Kryzysowego z Ministerstwem Rozwoju powstały Wytyczne dla organizatorów targów, spotkań biznesowych, konferencji. Polska Izba Przemysłu Targowego przygotowała również Wytyczne i zalecenia PIPT dla wystawców.


Wytyczne te mają na celu minimalizację możliwości zarażenia się koronawirusem, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla wszystkich uczestników targów – wystawców, zwiedzających, a także pracowników obsługujących wydarzenie na stoisku oraz kompleksowe działanie dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemicznego. Ponieważ priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo uczestników imprez targowych wszystkie powyższe wytyczne zostały wdrożone przez organizatorów targów będących Członkami naszej Izby.

Zdajemy sobie sprawę, że oprócz obawy przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem część firm wstrzymuje się z podjęciem decyzji o wzięciu udziału w targach w roku 2020. Główną tego przyczyną jest ratowanie przez firmy własnych biznesów po stagnacji spowodowanej pandemią, co zmusza je do cięcia kosztów i w wielu przypadkach odłożenia udziału w targach na „lepsze czasy”. To całkiem zrozumiałe działanie, jednak warto zastanowić się nad korzyściami, jakie niosą ze sobą targi, szczególnie właśnie w okresie spowolnienia spowodowanego pandemią koronawirusa.

Targi to … :

✓ szansa dla Twojej Firmy na powrót na rynek po okresie spowolnienia i dalszy Jej rozwój
✓ możliwość odbudowania utracanych w czasie pandemii relacji i pozyskanie nowych
✓ możliwość pokazania, że Twoja Firma jest silna, przetrwała kryzys i wraca z nowymi rozwiązaniami
✓ szansa na prześcignięcie konkurencji, która wciąż nie podjęła decyzji dotyczącej powrotu na targiBranża targowa od wielu tygodni jest gotowa do bezpiecznego powrotu imprez targowych. Pierwsze targi w Poznaniu, Kielcach, Krakowie i Gdańsku już za nami. Odbyły się bez problemu, chociaż zgodnie z reżimem sanitarnym wymaganym przez GIS.
Do zobaczenia na targach, bo TARGI DAJĄ WIĘCEJ! 

Zachęcamy do przeczytania Listu otwartego i podzielenia się nim z innymi
list otwarty