Podczas tegorocznych targów ENOEXPO w Krakowie zapraszamy wszystkich miłośników whisky i wina – zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych – na wyjątkowe warsztaty i degustacje przygotowane przez FERMENT
5.11 13:00-14:00 Sala Praga
Polska vs Europa – degustacja win musujących (w ciemno)
Czy polskie wina musujące mogą konkurować z europejską klasyką? Podczas warsztatów spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, porównując różne style, regiony i metody produkcji
W programie:
Omówienie metod produkcji win musujących - jak je rozróżnić i na co wpływają
Degustacja w ciemno - Polska kontra Europa. Czy rozpoznasz, które kieliszki wypełniła rodzima bąbelkowa energia?
Apelacja - co daje, a co ogranicza? - dyskusja o tym, jak regulacje wpływają na rynek win musujących i czy zawsze służą jakości.
Prowadząca: Marta Palmąka - Absolwentka kursów londyńskiej szkoły WSET (Level 2 i Level 3), posiadająca m.in. certyfikaty Rioja Wine Academy Diploma, California Wine Institute Capstone Level 2 oraz German Wine Academy Level 2. Na co dzień specjalistka ds. marketingu i PR, aktywnie zaangażowana w edukację winiarską: organizuje degustacje, szkolenia i kursy, dzieląc się swoją pasją i doświadczeniem.
Koszt udziału: 69,99 zł/osoba
6.11 15:00-16:30 Sala Budapeszt BC
ABC Whisky – podstawowy kurs degustacji whisky
Prowadzący: Tomasz Fijał
Degustacja skierowana jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z whisky lub chcą uporządkować dotychczasową wiedzę.
Na spotkaniu dowiesz się m.in.:
-
jak degustować whisky „like a pro”
-
co wpływa na smak i aromat trunku
-
czy wiek ma znaczenie
-
jak czytać etykiety i wybierać whisky w sklepie
-
jakie są najważniejsze typy i regiony produkcji
Na uczestników czeka 5 whisky do degustacji oraz pin whisky – drobny upominek!
Tomasz Jakub Fijał to sommelier, wine & whisky coach z kilkunastoletnim doświadczeniem, absolwent prestiżowej londyńskiej szkoły WSET level III advanced, który odwiedził ponad 60 destylarni whisky.
Koszt udziału: 59,00 zł/osoba
lub zarezerwuj miejsce: 535 995 170 lub ferment@lubicz40.pl
7.11 10:30-12:30 Sala Budapeszt BC
WSET - czym jest WSET 1,2 i 3 oraz na czym polegają zajęcia
Zastanawiasz się, czym jest WSET i jak wyglądają zajęcia na kursach 1, 2 i 3 stopnia?
To doskonała okazja, by zobaczyć, jak wygląda nauka o winie w jednej z najbardziej renomowanych szkół winiarskich na świecie.
Podczas warsztatów dowiesz się:
-
o czym rozmawiamy na kursach (uprawa winorośli, style win, regiony)
-
jak wygląda system oceny win stosowany w WSET
-
jak profesjonalnie degustować i opisywać wino
Prowadzący:
Marta Palmąka – absolwentka WSET 2 i 3, specjalistka ds. marketingu i PR, edukatorka winiarska
Tomasz Fijał – sommelier, sędzia konkursów winiarskich, absolwent WSET 3
Wstęp bezpłatny – wystarczy ciekawość i punktualność!
Nie przegap okazji, by odkryć świat wina i whisky w wyjątkowej atmosferze!
Wstęp na warsztaty jest możliwy po wcześniejszej rejestracji udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla branży do 4.11)