Program targów

    • środa 06.11.2024
      • 10:00 - 17:00
        Sala Wiedeń B, hala Dunaj, hala Wisła

        ☕Mistrzostwa Kawowe i strefa edukacyjna kawy specjalistycznej SCA Poland

        460169725_941288354706166_7738024665356822931_n.jpg [39.19 KB]Mistrzostwa Kawowe w czterech konkurencjach - Mistrzostwa Polski: Roasters, Cup Tasters, Coffee in Good Spirits oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Brewers Cup.

        Strefa Edukacyjna SCA Polska

        środa 6.11.2024, sala Wiedeń B:

        11:00-12:00 Paragon kordial jako rewolucja w świecie koktajli - Marcin Bonikowski - Monin Polska

        12:00-12:45 Pokaz latte art w wykonaniu Kamila Czarnika z wykorzystaniem produktów firmy Inka.

        13:00-14:45 SCA Global - szczegóły wkrótce

        15:00-17:00 Warsztaty ,,Unlocking Flavour Perception” - Zuzanna Dedyk (zapisy zakończone)

         

      • 10:30 - 13:00
        Sala Praga

        🍷"Polskie wino a polskie prawo". Konferencja

        Konferencja "Polskie wino a polskie prawo" z udziałem dr Sylwii Bonin, ekspertki Ministerstwa Rolnictwa oraz mec. Marka Stańki, specjalisty prawa żywnościowego.

        Tematami rozmowy panelistów będzie wpływ ustawy winiarskiej na rozwój polskiego winiarstwa, problem banderol, zakaz reklamy i promocji alkoholu w czasach internetu, mediów społecznościowych i influencerów, a także sprzedaż wina z wysyłką do klienta w kontekście ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

        Marek Stańko – doktor nauk prawnych; pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego; adwokat; od wielu lat zajmuje się prawem rolnym, w szczególności problematyką obrotu nieruchomościami oraz dzierżawy rolnej; autor publikacji poświęconych m.in. obrotowi nieruchomościami rolnymi i jego ograniczeniom; jako adwokat zajmuje się m.in. praktycznym stosowaniem prawa rolnego i żywnościowego.

        Sylwia Bonin - dr SGGGW, biolog i doktor technologii żywności. Autorka publikacji z zakresu winiarstwa, redaktorka naukowa polskiego wydania „Technologii produkcji wina” autorstwa Yair Margalit, biegła sądowa z zakresu winiarstwa i mikrobiologii żywności, ekspertka Ministerstwa Rolnictewa w zakresie ustawy winiarskiej..Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na kierunku „Enologia” na Uniwersytecie w Zielonej Górze.

        Prowadzenie mec. Radosław Froń. 

      • 11:00 - 12:00
        Scena główna

        🎵🎥O skutecznym wykorzystaniu muzyki i obrazu jako narzędzia do tworzenia wyjątkowych i angażujących doświadczeń dla klientów

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa"

        W czasie panelu prelegenci udzielą wartościowych wskazówek dotyczących skutecznego wykorzystania muzyki i obrazu jako narzędzia do tworzenia wyjątkowych i angażujących doświadczeń dla klientów, które przekładają się na sukces biznesowy.

        Prelegenci:

        Aleksandra Potrykus.png [111.01 KB]Aleksandra Potrykus - jest uznanym liderem w branży muzycznej i mediowej, pełniąc funkcję Wiceprezesa Mood Media na region Europy Środkowo-Wschodniej. Z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym oraz dogłębną znajomością rynku, Aleksandra skutecznie wdraża innowacyjne rozwiązania muzyczne, które wzbogacają doświadczenia klientów w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia oraz handel detaliczny.

        Aleksandra Potrykus omówi, jak starannie dobrana muzyka może kształtować atmosferę w hotelach, restauracjach i kawiarniach, wpływając na zadowolenie gości oraz wyniki biznesowe.

         

         

        Pawel Jakubowski omnidigital.jpg [83.87 KB]Paweł Jakubowski - Creative Technology Director w omnidigital.pl - ekspert ds. transformacji cyfrowej i Phygital w sektorze detalicznym z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, zajmuje się wdrażaniem najnowszych technologii w procesy zakupowe i marketingowe. Był odpowiedzialny za realizację dwóch największych projektów Digital Signage w Europie dla Play (2800 ekranów, 2015) oraz CCC (10 tysięcy m2 ekranów LED w 10 krajach, 2019). Wspierał cyfryzację procesów m.in. dla Metra Warszawskiego, Royal Bank of Scotland, Sephory, Inglot, ArcelorMittal, Amrest, PEKAO S.A, DOZ i wielu innych.

        Paweł Jakubowski poruszy temat zmysłu wzroku - jak działa i co przyswaja ludzkie oko, a czego nie widzi, opowie o technologii - ekranach (menuboardach, ekranach sprzedażowych), cross sell - adsell, oraz podzieli się wiedzą o tworzeniu skutecznego contentu wizualnego.

         

      • 11:00 - 12:00
        Sala Wiedeń A

        🍷Sztuka kieliszka: Klucz do podkreślenia smaku wina w restauracji

        International Brokerage Event (3).png [104.58 KB]Wino to sztuka, a kieliszek jest jego sekretnym sprzymierzeńcem – odpowiednio dobrany potrafi wznieść doznania smakowe na wyższy poziom. Podczas warsztatu odkryjesz, jak materiał i kształt kieliszka wpływają na głębię smaku oraz nauczysz się idealnie dopasowywać szkło do różnych rodzajów win, podkreślając ich charakter. Dowiesz się także, jak przedłużyć żywotność kieliszków, aby dłużej cieszyły oko i podniebienie gości. Na deser zaprezentujemy innowacyjne akcesoria, które nie tylko błyskawicznie schłodzą i dekantują wino, ale także zatrzymają pełnię jego aromatów, nawet po otwarciu butelki. Twój serwis wina już nigdy nie będzie taki sam!

        Prelekcja bezpłatna, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

         

      • 11:00 - 12:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win - szczegóły wkrótce!

      • 11:00 - 11:45
        Sala Lwów A

        📈AI content marketing - Triki i myki AI

        Triki i myki AI – generuj tekst, mowę, obrazy, filmy oraz planuj działania z przykładowymi narzędziami AI. Sztuka tworzenia i obrabiania contentu na social media, by przyciągały uwagę i Cię wyróżniały. Dobre przykłady oraz praktyki na social mediach.

        hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]

        Szczepan Piechota.png [88.29 KB]Prelegent: Szczepan Piechota - Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Z hotelarstwem związany od 10 lat. Karierę rozpoczął na stanowisku recepcjonisty w Hotelu Blue Diamond Active SPA****, następnie objął stanowisko managera ds. marketingu. Pasjonat social mediów, fotografii oraz nowych technologii i ich zastosowania w hotelarstwie oraz marketingu. Obecnie zajmuje się marketingiem dla firmy Hotele i Gastronomia PLUS, realizując swoją pasję przy tworzeniu grafik oraz wideo-produkcjach. Trener i doradca w Hotelach PLUS.

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 11:45 - 12:30
        Sala Lwów A

        📈O skutecznej sprzedaży MICE, czyli jak zoptymalizować proces i dążyć do zamknięcia sprzedaży umową.

        O skutecznej sprzedaży MICE, czyli jak zoptymalizować proces i dążyć do zamknięcia sprzedaży umową. O odpowiednim przygotowaniu procesu, o wadze detali na każdym z etapów, o wadze słów i wyczucia czasu, o wewnętrznym przekonaniu o wartości usługi jaką oferujemy i wreszcie o potrzebie ciągłego pozyskiwania nowych leadów.

        hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]

        joanna dobrzanska.jpg [968.25 KB]Prelegentka: Joanna Dobrzańska - hotelarz z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji eventów i obsłudze gości hotelowych.
        Doświadczenie kierowania obiektem zdobywała zarówno w hotelach miejskich (Hotel Rzeszów, Best Western Katowice, Hotel Prezydencki) jak i dużych resortach wypoczynkowych (Arłamów), w hotelach sieciowych oraz niezależnych. Pre opening ( Hotel Rzeszów) rebranding (Best Western na Radisson, Ostoya Rzeszów) czy rozbudowa obiektu (Katowice, Rzeszów) także nie są jej obce. Szeroki wachlarz doświadczeń pomaga jej w dopasowaniu standardów i oferty sprzedaży obiektu do różnych oczekiwań klienta oraz wsparcie i poszerzenie możliwości kolegów hotelarzy, niezależnie od tego w której z kategorii świadczą swoje usługi hotelowe.
        Trener i doradca w Hotelach PLUS.

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 12:00 - 13:00
        Sala S02

        Dobra praktyka higieniczna i produkcyjna jako podstawa bezpieczeństwa w branży gastronomicznej

        Tork_logo.jpg [186.13 KB]Prawidłowa higiena rąk w branży gastronomicznej odgrywa kluczową rolę we wszystkich aspektach działalności. Odpowiednie codzienne procedury higieniczne maja wpływ na bezpieczeństwo żywności a także gości jak i personelu.

        Prelegentka: Hanna Bartnicka – Hygiene Advisor 

      • 12:15 - 13:10
        Sala Wiedeń A

        Prawa autorskie i ich zastosowanie w przestrzeniach wspólnych w branży HoReCa

        Prelekcja będzie poświęcona zagadnieniom praw autorskich i ich zastosowaniu w przestrzeniach wspólnych w sektorze HoReCa. Poruszy także temat muzyki z prawami autorskimi wliczonymi w cenę (tzw. Rights Included Music), wyjaśniając, jak przedsiębiorcy mogą w pełni legalnie korzystać z utworów muzycznych w swoich lokalach.

        Aleksandra Potrykus.png [111.01 KB]Prelegentka: Aleksandra Potrykus - Vice President, Mood Media CEE

        Aleksandra Potrykus jest uznanym liderem w branży muzycznej i mediowej, pełniąc funkcję Wiceprezesa Mood Media na region Europy Środkowo-Wschodniej. Z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym oraz dogłębną znajomością rynku, Aleksandra skutecznie wdraża innowacyjne rozwiązania muzyczne, które wzbogacają doświadczenia klientów w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia oraz handel detaliczny.

         

      • 13:00 - 14:00
        Sala Lwów A

        🪑Unikalny koncept hotelowy – wegańskie wnętrze

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        krea.tina - logo - czarne.png [29.41 KB]

        krea.tina Martina Weiser.png [107.90 KB]Prelegentka: Martina Weiser - jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń nadane przez Izbę Architektów. Dysponuje ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w krakowskich biurach architektonicznych. Od 2020 roku jest właścicielką własnego biura architektonicznego krea.tina. Biuro bazuje na kreatywnym podejściu do tematów projektowych, tworząc rozwiązania proste i czyste w formie.

        Prezentacja będzie dotyczyć tematyki tworzenia unikalnego konceptu hotelowego oraz jakim wsparciem w tym procesie jest architekt. Na przykładzie pierwszego wegańskiego hotelu w Polsce przedstawiony będzie proces analizy, tworzenia oraz implementacji innowacyjnego konceptu hotelowego. Zespół projektowy biura krea.tina, realizując w całości projekt wnętrz aparthotelu PLANTONIA, był również odpowiedzialny za opracowanie analizy czym jest weganizm we wnętrzu oraz w jaki sposób zaimplementować tę ideę w projektowaniu hotelu. Koncept odzwierciedla bowiem idee wykraczające poza kwestie związane z żywieniem, a w projektowaniu wnętrz wiązał się on z dogłębną analizą elementów wykończeniowych oraz nieustającym przeglądem składów materiałów.

        W prelekcji krok po kroku przedstawione zostaną etapy analizy i planowania, które były kluczowe dla zdefiniowania unikalnego charakteru hotelu. Omówione będą również wyzwania, jakie niesie za sobą implementacja tak innowacyjnego konceptu – zarówno pod względem projektowym, jak i operacyjnym. Dzięki współpracy z architektem możliwe było stworzenie przestrzeni, która spełnia najwyższe standardy estetyczne i funkcjonalne oraz odpowiada na współczesne wyzwania ekologiczne.

        Ponadto, prezentacja pokaże, jak architekt może stać się kluczowym doradcą w procesie tworzenia hotelu, pomagając nie tylko w kwestiach wymagań hotelowych, przepisów czy warunków technicznych, ale także doradzając w zakresie doboru materiałów, organizacji przestrzeni oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań. Wszystkie te elementy są kluczowe dla zbudowania marki hotelowej, która nie tylko przyciąga gości, ale również buduje ich lojalność, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na miejsca, które są spójne z ich wartościami.

        W efekcie, prezentacja nie tylko zainspiruje do tworzenia innowacyjnych konceptów hotelowych, ale także pokaże, jak architektura może być strategicznym narzędziem w budowaniu tożsamości hotelu, który wyróżnia się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

      • 13:00 - 14:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Szczepy nieoczywiste. Degustacja

        Trybuszon.png [182.81 KB]

        Odmiany przez jednych uwielbiane, a przez innych pogardzane. Dla jednych tylko „surowiec” do produkcji milionów butelek, a dla innych punkt obsesji w dążeniu do doskonałości. Wina matematyczne robione według wzoru czy wina oddające sens miejsca, z którego pochodzą? Nowe interpretacje dobrze znanej odmiany czy powrót do korzeni? O trendach winiarskich, winach autorskich – bez makijażu, ale na pewno nie pozwalających o sobie zapomnieć – opowie Grzegorz Król.

        W trakcie warsztatu zdegustujecie autorskiego wyboru win ze szczepów nieoczywistych z portfolio Vininova. Będą to:

        Prosecco Conegliano, Casa Coste Piane (szczep: glera) – Włochy
        Spoma Pét-Nat, Angol D`Amig (szczep: lambrusco di sorbara) – Włochy
        Krimiso, Aldo Viola (szczep: catarratto) – Włochy
        Grigio in Grigio, Azienda Agricola Bressan (szczep: pinot grigio) – Włochy
        So True, Hughes Beguet (szczep: trousseau) – Francja
        Croix Pennet AOP Beaujolais Lantignié Rouge, Clos Bateau (szczep: gamay) – Francja
        Prellenkirchen Samt&Seide, Dorli Muhr (szczep: blaufränkisch) – Austria
        Le Vau Renou, Amirault Vignerons (szczep: cabernet franc) – Francja

        Prowadzący: Grzegorz Król – sommelier, absolwent WSET 3 oraz enologii na Uniwersytecie Jagiellońskim; regionalny przedstawiciel handlowy w Vininova.

        Wstęp płatny 129 zł*

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        *W cenie biletu VIP książka Isabelle Legeron MW Wina naturalne!

      • 13:10 - 13:55
        Scena główna

        👃Zapach jako narzędzie biznesowe w branży HoReCa

        Marta Siembab.png [88.73 KB]

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa"

        Prelegentka: Marta Siembab -senselier, niezależny ekspert w obszarze zapachu. Projektuje sensoryczne rozwiązania dla marketingu, PR, sprzedaży i strategii marki. Buduje krajobrazy zapachowe dla budynków, tworzy indywidualne zapachy dla marek, kreuje doświadczenie klienta poprzez zmysły. Aktywna uczestniczka festiwali designu, wykładowca uczelni ekonomicznych, artystycznych i społecznych, prelegentka konferencji technologicznych i marketingowych, sędzia w międzynarodowych konkursach perfumiarstwa. Pracuje w całej Europie, przekładając multidyscyplinarną wiedzę o zapachu na praktyczne zastosowania dla biznesu i przemysłu.

        Zapach to nie tylko wrażenie zmysłowe – to także potężne narzędzie biznesowe, dzięki któremu możemy docierać do emocji, wspomnień i doświadczeń człowieka. Odpowiednio zaprojektowany i właściwie wdrożony zapach buduje więzi z odbiorcą, wzmacnia lojalność wobec marki, podnosi jej postrzeganą wartość. Aby to osiągnąć nie wystarczy wypełnić przestrzeni zapachem – kluczowe jest właściwe rozpoznanie potrzeb, preferencji i doświadczeń grupy docelowej oraz celów, jakie chcemy osiągnąć oddziałując na zmysł węchu odbiorcy. To proces, w którym uważnie projektuje się każdy moment interakcji człowieka z zapachem, dzięki czemu jesteśmy w stanie budować autentyczne, wielowymiarowe doświadczenie klienta. Badania Sense of Smell Institute pokazują, że 75% emocji jest wywoływanych przez zmysł węchu, co znacznie wpływa na nastrój i podejmowanie decyzji. Ponad 70% ankietowanych deklaruje, że zapach jest czynnikiem wpływającym na ponowny wybór hotelu. Jak zapach skłania do pozostania dłużej w danym miejscu? W jaki sposób zachęca do zakupu? Jak zapachy mogą poprawić samopoczucie pracowników i wpłynąć na ich interakcje z gośćmi? Jak wrażenia węchowe tworzą odczucie czystości i świeżości? Czy luksus i jakość mają swój zapach?

        Dołącz do prelekcji i poczuj, jakie znaczenie ma zapach w nowoczesnym środowisku biznesowym.

      • 13:30 - 14:30
        Sala Wiedeń A

        👁️Światło, które kreuje wrażenia: Efektywne oświetlenie w przestrzeniach hotelowych i gastronomicznych

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa"

        Zakres merytoryczny prelekcji:

        • Oświetlenie – dlaczego jest tak ważne i jak wpływa na postrzeganie i atmosferę w pomieszczeniach.
        • Budowanie nastroju za pomocą systemu HCL i co warto wiedzieć o takim oświetleniu.
        • Modernizacja oświetlenia w obiektach w świetle dyrektywy RoHS.
        • Jak możemy wygenerować dodatkowe oszczędności mając już energooszczędnie oświetlenie LED.
        • Skandynawski styl w architekturze i projektowaniu oświetlenia.
        • Deklaracje EPD, normy i przepisy dotyczące oświetlenia.
        • Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości produktu – czyli jak nie dać się oszukać przy wyborze oświetlenia.

        Prelegent:

        Jacek Szewczyk Glamox.jpg [30.03 KB]Jacek Szewczyk, z pasją rozwija swoją karierę w dziedzinie doradztwa i szkoleń związanych z oświetleniem, oraz efektywnością energetyczną. Jako prelegent i szkoleniowiec, cieszy się dzieleniem się swoją wiedzą i doświadczeniem, co pozwala mu inspirować innych do osiągania lepszych rezultatów w ich działalności.

        Zawodowo jest związany z branżą oświetleniową od ponad 13 lat, z czego od 11 lat pracuje jako product manager w jednej z największych firm oświetleniowych w Europie. Jego przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, motywuje go do podejmowania ambitnych działań i dążenia do osobistych oraz zawodowych celów.

      • 13:30 - 14:30
        Sala Praga

        🍷Frolight: Skuteczna ochrona winnicy przed wiosennymi przymrozkami

        Bekaert_logo_pos_RGB.jpg [5.02 KB]Frolight: Skuteczna ochrona winnicy przed wiosennymi przymrozkami.

        Wiosną 2024 roku wiele polskich winnic ucierpiało z powodu długotrwałych wiosennych przymrozków, które spowodowały znaczne straty w zbiorach.

        FROLIGHT_DEF.jpg [181.10 KB]Winorośl jest wyjątkowo wrażliwa na mróz w okresie kwitnienia, a prognozowanie takich zjawisk bywa trudne. Dodatkowo tradycyjne metody ochrony przed mrozem wymagają zaangażowania wielu osób, zwłaszcza w nocy, co czyni je skomplikowanymi i kosztownymi.

        Frolight wprowadza rewolucję w tej dziedzinie. Ten w pełni zautomatyzowany, przyjazny dla środowiska system wykorzystuje zaawansowaną technologię do monitorowania pogody w czasie rzeczywistym, aby aktywować ochronę bez udziału człowieka.

        Dołącz do nas podczas prezentacji na targach ENOEXPO Kraków 6 listopada 2024 roku, aby zobaczyć działanie Frolight, dowiedzieć się więcej o jego zaletach i o tym jak jest stosowany w winnicach. Przekonaj się, jak Frolight może chronić Twoje uprawy przed nieoczekiwanym mrozem i wspierać wzrost winorośli.

        Prelegenci:

        Photo Otylia.jpg [166.62 KB]Otylia Adamiak Sulkowska

        Otylia reprezentuje firmę Bekaert w Polsce, światowego lidera w produkcji drutu stalowego z zaawansowanymi powłokami. Od wielu lat jest zaangażowana w promowanie rozwiązań do budowy trwałych konstrukcji winnic oraz systemów przeciwgradowych z wykorzystaniem drutów Bezinal. Jest entuzjastką polskich winnic i jako ambasadorka Frolight w Polsce popularyzuje nowatorskie systemy ochrony przed przymrozkami wspierając tym rozwój kultury winiarskiej.

        Chris Smith (1).jpg [1.13 MB]Christopher Smith

        Chris jest kierownikiem działu Bekaert specjalizującego się w produktach rolnych. Skupiony na innowacjach, dąży do tworzenia i wdrażania rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby branży rolniczej. Jego celem jest zwiększenie produktywności i rentowności klientów poprzez dogłębną wiedzę rynkową, nowoczesne podejście i promowanie zrównoważonego rozwoju.

      • 14:10 - 14:50
        Scena główna

        🍷„Czy nie musimy już jeździć do Toskanii? – co oferują gościom polskie winnice” - debata

        Rozmowa o krótkiej historii oraz wielkim potencjale polskiego winiarstwa i enoturystyki, o tym co znajduje się w aktualnych ofertach polskich winnic, czego można spodziewać się w najbliższej przyszłości i o tym, dlaczego enoturystyka jest istotna ekonomicznie dla winnic oraz ważna dla rozwoju regionalnego.

        logo1.jpg [63.57 KB]Polski Klaster Enoturystyczny to ogólnopolskie porozumienie przedsiębiorstw, producentów wina, organizacji badawczych, instytucji otoczenia biznesu, organizacji branżowych, uczelni publicznych i niepublicznych i innych zainteresowanych podmiotów, którego celem jest promocja polskiego winiarstwa, wina i enoturystyki. Aktualnie zrzesza 28 podmiotów, w tym winnice, których wspólna powierzchnia stanowi 20% wszystkich upraw winorośli w Polsce.

        Moderator:

        dr inż. Katarzyna Korzeń – Przewodnicząca Zarządu Polskiego Klastra Enoturystycznego.

        Założycielka i redaktor EnoPortal.pl, właścicielka Akademii EnoRozwoju, autorka książki „Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie.”.

        Jest Członkinią Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej i stowarzyszeń winiarskich.

        KKorzen.jpg [149.25 KB]Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z winem, głównie polskim, praktycznie w każdym wymiarze; od uprawy winorośli i produkcji wina - również we własnej winnicy, po jego analizę, ocenę techniczną i promocję. Jej specjalnością jest eno-sensoryka i neuroenologia. Fizjologia percepcji degustacyjnej i chemia wina nie mają przed nią tajemnic. Szeroka i wszechstronna wiedza sprawia, że doskonale rozumie wino i postrzega je wielopłaszczyznowo i kompleksowo. Bogate doświadczenie edukacyjne, również w pracy jako wykładowca akademicki, pozwala jej dzielić się posiadaną wiedzą w profesjonalny i interesujący sposób.

      • 14:30 - 16:00
        Sala Lwów A

        📈Efektywny system premiowy dla kuchni, baru oraz obsługi – jak motywować i nagradzać?

        Logo_V4B_09_2023.jpg [75.52 KB]Podczas prelekcji Pawła Gruby dowiesz się, jak stworzyć skuteczny system motywacyjno-prowizyjny, który zwiększy zaangażowanie pracowników na kuchni, barze oraz sali. Omówimy, jak dopasować nagrody finansowe i niefinansowe do specyfiki różnych działów, a także jak wprowadzać jasne cele i mierzalne wyniki, które motywują zespół do osiągania lepszych rezultatów. Poznasz sprawdzone metody budowania zaangażowania, które przekładają się na wyższą jakość obsługi, lepszą atmosferę pracy i wzrost sprzedaży.

        Paweł_Gruba_4_mniejsze.jpg [3.28 MB]Prelegent: Paweł Gruba - przez sześć sezonów był managerem restauracji w programie Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia. Współwłaściciel projektu V4B Manager Zewnętrzny Gastronomii, który wpływa na zwiększenie zysków w restauracji. Konsultant, prowadzący i trener w projekcie Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere w Łazienkach Królewskich. Od ponad 11 lat związany z rozwojem właścicieli biznesów gastronomicznych, kadry kierowniczej oraz ich zespołu. Organizuje bądź współtworzy największe eventy gastronomiczne w Polsce oraz prowadzi komentowane kolacje, wydarzenia kulturalne czy konferencje. Pisze do Magazynu Gentleman o najciekawszych hotelach i restauracjach w Polsce. Ostatnio głośno jest o jego nowym projekcie „Grube Rozmowy”, do których zaprasza ludzi ze świata gastronomii.

      • 15:00 - 16:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Gruzińska tradycja vs. nowa fala. Degustacja komentowana

        Trybuszon.png [182.81 KB]

        Stare gruzińskie tradycje winiarskie charakteryzują się wykorzystaniem kwewri, rodzimych odmian winogron i praktyk minimalnej interwencji. Metodami tymi produkuje się wina, które są nie tylko charakterystyczne i złożone, ale też doskonale odzwierciedlają bogatą historię i kulturę kraju. Klasyczne podejście do produkcji wina w Gruzji jest nadal szanowane, nawet gdy nowoczesne techniki i innowacje zaczynają mieszać się z tymi starożytnymi praktykami.

        Obecnie większość współczesnych winiarzy łączy tradycyjne metody wykorzystania kwewri z nowoczesnymi praktykami. Na przykład, mogą oni używać kwewri do fermentacji, jednocześnie wykorzystując zbiorniki ze stali nierdzewnej do innych etapów produkcji. Mogą też korzystać z systemów kontroli temperatury w tradycyjnych kwewri. Takie hybrydowe podejście pozwala winiarzom zachować tradycyjne cechy gruzińskiego wina, a jednocześnie korzystać z nowoczesnych osiągnięć technologii i techniki. Najważniejsze jest to, że DNA tradycyjnego winiarstwa pozostaje niezmienione!

        Właśnie tym zagadnieniom, poszukiwaniem starożytnego gruzińskiego winiarskiego DNA w nowych winach wytwarzanych z poszanowaniem tradycji przez młode pokolenie winiarzy poświęcony będzie master class w czasie tegorocznej edycji ENOEXPO. Znawcom win gruzińskich nie trzeba przedstawiać prowadzącego – Akaki Gelovani i jego wina obecni są bowiem w Polsce już od dawna. Akakiego możecie spotkać już 6 i 7 listopada 2024, w czasie dwóch unikalnych warsztatów, gdzie poczujecie klimat “nowej fali” gruzińskiego winiarstwa.

        Wstęp płatny 89 zł (bilet normalny) - 129 zł (bilet VIP)*

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        *W cenie biletu VIP książka Isabelle Legeron MW Wina naturalne!

      • 15:00 - 16:30
        Sala Praga

        🍷Wina Hesji Nadreńskiej i Palatynatu z winiarzami VDP. Degustacja

        Zapraszamy na masterclass z 12 winami prezentowanymi przez 4 wybitnych niemieckich producentów zrzeszonych w stowarzyszeniu 200 najlepszych winiarzy Niemiec - VDP.Praedikatsweinguter. W ramach degustacji opowiemy o Hesji Nadreńskiej i Palatynacie oraz poczęstujemy winami z piwnic Basserman-Jordan, Weingut St. Anthony, Brueder Dr. Becker oraz Weingut J. Neus.

        mb.jpg [208.42 KB]Prelegent: Dr Michał Bardel, Ambasador VDP

        Doktor nauk humanistycznych, kierownik Centrum Badań nad Winem Collegium Civitas, adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także znawca wina i dziennikarz, były redaktor naczelny miesięcznika „Czas Wina”, autor takich książek jak: Zbrodnia i wina, Mokra robota, współautor dwóch tomów podręcznika Wiedza o winie oraz książki Winne osobliwości, a także autor kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych poświęconych kulturze i geografii wina.

      • 15:15 - 16:15
        Sala Wiedeń A

        🍷Wines of Tomorrow: Sophistication meets evolving tastes. Degustacja

        Pyramide tasting of white wines from the Leithaberg, winery Tinhof. 

        tinhof.png [2.24 MB]Winnica Tinhof zaprasza do wyruszenia w podróż po jej winnicach w Górach Litawskich.

        Tutejsze wzgórza to miejsce uprawy najstarszej winorośli w Europie Środkowej, sięgającej VIII w.p.n.e. Nieprzerwanie kultywowane tradycje winiarskie, ponadprzeciętne zrozumienie gleby i doskonalona przez tysiąclecia selekcja szczepów, przynoszą efekt jakim są wina doskonale odzwierciedlające tutejsze terroir. Znany edukator winiarski Georg Schweitzer, odkryje przed uczestnikami tajniki białych win z Winnicy Tinhof, która reprezentuje ponad 300 letnie dziedzictwo winiarskie. Ich różnorodność i wyrafinowany smak, wychodzą naprzeciw ewoluującym preferencjom klientów, jednocześnie wpisując się w trend powrotu do europejskiej tradycji i niebanalnej klasyki.

        Szczególnie zaproszenie dla dystrybutorów, którzy poszukują zaangażowanego biznesowo producenta win organicznych z Austrii.

        Liczba miejsc jest ograniczona. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja udziału*

        ZAPISZ SIĘ

        Więcej informacji o winnicy, prezentacji i rejestracji pod adresem subscribepage.io/degustacja-tinhof 

        Georg_Tasting.jpg [78.20 KB]Prelegent: Georg Schweitzer, Wineakademiker, konsultant winiarski, wykładowca dla studentów WSET Diploma i studentów Master of Wine.

        *Poza rejestracją na prezentacje konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 15:30 - 16:30
        Scena główna

        🍷Gala finałowa konkursów winiarskich o Medal ENOEXPO 2024

    • Czwartek 07.11.2024
      • 10:00 - 17:00
        Sala Wiedeń B

        ☕Mistrzostwa Kawowe i strefa edukacyjna kawy specjalistycznej SCA Poland

        460169725_941288354706166_7738024665356822931_n.jpg [39.19 KB]Mistrzostwa Kawowe w czterech konkurencjach - Mistrzostwa Polski: Roasters, Cup Tasters, Coffee in Good Spirits oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Brewers Cup.

        Strefa Edukacyjna SCA Polska

        czwartek 7.11.2024, sala Wiedeń B

        10:15-11:00 Raul Perez, 88 graines, cupping udziałem plantatora z Gwatemali

        11:00-12:00 Vera Stucker, Ngila Farm in Tanzania, ,,From tree to cup”, prezentacja i cupping.

        12:00-13:00 Łukasz Jura, Coffee Machines Sale, ,,Sampler w palarni kawy-optymalne wykorzystanie”.

        13:00-14:00 Tomasz Darowski, Brita Polska, ,,Filtry do wody, a zrównoważony rozwój: jak chronić urządzenia, smak kawy i środowisko”.

        14:00-16:00 Gloria Pedroza, Neumann Kaffee Gruppe, ,,Fine Canephora”, wykład i degustacja (20 miejsc).

        16:00-17:00 Mikołaj Pawlak, Coffee Unity Forum, ,,Kawa jako narzędzie biznesowe: Od Pasji do Zysków”.

      • 10:00 - 11:00
        Sala Praga

        🍷"Fałszerstwa w świecie wina - jak się podrabia wielkie butelki i skąd wiadomo, że nie są prawdziwe".

        Wykład poświęcony będzie zjawisku fałszowania wielkich win aukcyjnych. Uczestnicy poznają skalę tego zjawiska, historię najsłynniejszych fałszerzy, dowiedzą się, w jaki sposób wina bywają fałszowane, a także jakimi metodami posługują się specjaliści od autentyfikacji wina, by odróżnić autentyk od podróbki.

        mb.jpg [208.42 KB]Prelegent: Dr Michał Bardel, Centrum Studiów nad Winem Collegium Civitas

        Doktor nauk humanistycznych, kierownik Centrum Badań nad Winem Collegium Civitas, adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także znawca wina i dziennikarz, były redaktor naczelny miesięcznika „Czas Wina”, autor takich książek jak: Zbrodnia i wina, Mokra robota, współautor dwóch tomów podręcznika Wiedza o winie oraz książki Winne osobliwości, a także autor kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych poświęconych kulturze i geografii wina.

      • 10:30 - 11:30
        Sala wiedeń A

        🌿📈Jak digitalizacja poprawia profitowość restauracji

        myrest.png [54.24 KB]

        W erze cyfrowej, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę w niemal każdej branży, restauracje również zyskują dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cyfrowym. Prelekcja pokaże, jak narzędzia takie jak QR kody, systemy zamówień online, płatności bezgotówkowe, rezerwacje online czy analiza danych, mogą znacząco poprawić efektywność operacyjną oraz zwiększyć zyski. Omówimy konkretne przykłady wdrożeń, które pozwalają restauracjom zwiększyć sprzedaż, poprawić jakość obsługi klienta oraz zredukować koszty operacyjne.

        Porozmawiamy również o skutecznych technikach sprzedaży w restauracjach, które można wdrożyć zarówno online, jak i offline. Przedstawimy metody, dzięki którym personel obsługujący klientów może aktywnie wpływać na wzrost sprzedaży, oferując spersonalizowane rekomendacje i budując relacje z gośćmi. Wspólnie zastanowimy się, jak połączenie nowoczesnych narzędzi cyfrowych i profesjonalnej obsługi może skutecznie zwiększać obroty restauracji oraz budować lojalność klientów.

        Matias Glusman.jpeg [131.03 KB]Prelegent: Matias Glusman - CEO myrest, sommelier, doradca w zakresie rynku gastronomii, posiada ponad 20 lat doświadczenia doradczego, implementując najlepsze praktyki gastronomiczne zarówno dla restauracji jak i rynku FMCG.

      • 11:00 - 11:45
        Sala Lwów A

        🌿📈Jak zwiększyć rentowność w gastronomii

        Jak dostosować ofertę do zmieniających się cen dostawców? Jak kontrolować koszty oferty gastronomicznej ? Jak odnaleźć się w presji płacowej Twoich pracowników? Na te i inne pytania odpowie Szymon Wąsowski- szkoleniowiec Hoteli Plus podczas swojej prelekcji „rentowna gastronomia” podczas targów HORECA 2024.

        hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]

        Szymon Wąsowski.png [59.36 KB]Prelegent: Szymon Wąsowski - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, z usługami gościnności związany od przeszło 20 lat. Swoje doświadczenie w gastronomii zawdzięcza pracy w najlepszych krakowskich restauracjach („Wentzl”, ”Szara”). Szerokie spojrzenie na temat obsługi Gości oraz zarządzania obiektami jest wynikową doświadczenia w pracy w obiektach na terenie Polski i Niemiec (restauracja „Steak House- Markt 1” Gera oraz część gastronomiczna berlińskiej wieży telewizyjnej). Karierę zaczynał od roli F&B managera, a z czasem doszedł do poziomu zarządzania obiektami i współtworzenia ich strategii.Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora operacyjnego w 5* Stradom House Autograph Collection by Marriott w Krakowie. Sommelier- nie tylko z zawodu, ale głównie z zamiłowania. Absolwent szkoły Wine & Spirit Educiation Trust I,II,III, ukończonej z wyróżnieniem. Autor kolacji komentowanych, szkoleniowiec, zwolennik idei mówiącej, że gościnność leży u podstaw całej branży HoReCa. Zajmuje się optymalizacją kosztów w obiektach gastronomicznych oraz szkoleniem personelu. W swoich działaniach bierze pod uwagę zarówno kwestię realnego zysku dla obiektów, jak i przyjazną atmosferę oraz profesjonalne podejście względem uczestników szkoleń. Trener i doradca w Hotelach PLUS.

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 11:00 - 12:00
        Scena główna

        🪑Koncept kawiarniany Café La Mer w Kołobrzegu

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        salata_logo.jpg [918.20 KB]

        Monika Sałata.png [74.20 KB]Prelegentka: Monika Sałata - architekt wnętrz, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Szczecinianka, kochająca wrażliwość i ducha zachowanych kamienic śródmieścia, od niedawna – poznająca przestrzenie Krakowa, rozwijająca swoją działalność i mieszkająca w tym cudownym miejscu o artystycznej genezie. Założycielka autorskiej pracowni, gościnnie – prelegent podyplomowych studiów Aranżacji Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. W swoich projektach łączy ergonomię i aspekty wizualne, wychodzi z założenia, że w każdej realizacji zostawia cząstkę siebie. Realistka w życiu codziennym. Uwielbia koszykówkę. Jej wnętrza z zakresu przestrzeni lokali użytkowych to niezapomniane historie, kreujące rozwój marek w spójności z jej realizacjami.

        Koncept kawiarniany Café La Mer w Kołobrzegu z kawą speciality , jako spójność założeń w oparciu o projekt wnętrza oraz aspekt marki. Analiza na bazie przebiegu prac projektowych podparta aktualnymi trendami.

        Prelekcja dotyczy precyzyjne ukazanego procesu powstawania projektu wnętrz konkretnej, istniejącej przestrzeni zaprojektowanej przez Monikę Sałatę, założycielkę i głównego architekta wnętrz w autorskiej pracowni. Kawiarnia znajduje się w czołowej lokalizacji w Kołobrzegu. Lokal specjalizuje się w wyjątkowości swojej kawy. Metraż 70 m.kw. pozwolił na ergonomiczne rozplanowanie całości przestrzeni, ale również zaprezentowanie podstawowych założeń Inwestorów. Połączenie otwartości Klientów oraz wyobraźnia architektki wykreowały indywidualne, niezwykle wyjątkowe miejsce na mapie tego nadmorskiego kurortu.

        Przebieg prelekcji:

        1. Przedstawienie pracowni i tematyki spotkania
        2. Założenia projektowe danej realizacji
        3. Przebieg projektu – proces
        4. Spójność założeń z marką jako strategia marketingowa
        5. Strefa ‘’insta’’ jako główny nośnik współczesności
        6. Trendy w projektowaniu kawiarni
        7. Obawy konta realne działanie i rozwiązanie problematyki
        8. Zakończenie. Dyskusja

        CafeLaMer.jpg [5.16 MB]"Café La Mer - po francusku morze, nazywając tak naszą kawiarnię chcieliśmy przemycić do Kołobrzegu trochę francuskiego klimatu, który uwielbiamy. Panuje u nas domowa i przyjazna atmosfera, a nastrojowa muzyka powoduje, że czas płynie tu zdecydowanie wolniej.‘’ Tak o swoim miejscu mówią sami Inwestorzy, którzy każdego dnia przekonują się, że za sukcesem kawiarni, oprócz produktu, stoi również projekt wnętrza, o czym stanowi stale rosnąca ilość nowych Klientów. Zaufanie, jakim obdarzyli Projektantkę, ich wizja produktów oraz kompetencje pracowni ukazują, jak ważny aktualnie jest fakt, iż koncept kawiarniany to łączność zamysłu, strategii biznesowej i poprawnie zaprojektowanej przestrzeni. Te składowe definiują działanie owej branży, świadczą o tym, iż inwestycja podparta właśnie tak precyzyjnymi założeniami jest gwarancją sukcesu, który można skalować.

        Dodatkowym, wyjątkowym aspektem, którym Monika Sałata podzieli się podczas prezentacji jest niepublikowana dotąd przez pracownię sesja fotograficzna całego wnętrza kawiarni. Monika udzieli Wam również odpowiedzi na wszelkie pytania, które nurtują w Was w związku z tematyką projektowania przestrzeni kawiarni.

        Zapraszamy do uczestnictwa!

      • 11:00 - 12:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win - szczegóły wkrótce!

      • 11:30 - 12:30
        Sala Praga

        🍷Degustacja win hiszpańskich i warsztat venenciadora

        Prowadzące:

        Monika Frendl, specjalistka od sherry, od kilkunastu lat krzewi wiedzę o winach i whisky, food pairingu, promuje świadomą degustację i kulturę picia alkoholi w Polsce. Doradza w zakresie selekcji i zakupu alkoholi, tworzenia kart i portfolio win, whisky oraz piw kraftowych. Wyróżniona absolwentka Wine and Spirit Education Trust Level 3 oraz Sherry Academy Advanced. Laureatka programu Biznes w Kobiecych rękach – programu Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet. Autorka projektu WINE GUIDE i założycielka WINSKY, pierwszego prawdziwego wine & whisky baru w Warszawie. Sędzia w międzynarodowym konkursie Enoexpo 2016, członkini Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, członkini Stowarzyszenia Kobiety i Wino i liderka warszawskiej filii Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

        Małgorzata Kozakiewicz reprezentuje Ambasadę Hiszpanii oraz markę Foods & Wines from Spain. Jest odpowiedzialna za promocję hiszpańskich win i produktów spożywczych w Polsce, organizując degustacje komentowane, wyjazdy studyjne do Hiszpanii, spotkania producentów hiszpańskich z importerami. Wspiera restauracje hiszpańskie w ramach programu Restaurants from Spain oraz chętnych poznawać wina hiszpańskie w ramach programu Spanish Wine Academy. Jest absolwentką Wine and Spirit Education Trust, Spanish Wine Specialist oraz Spanish Wine Scholar. Jest członkinią Stowarzyszenia Kobiety i Wino, w 2022 wyróżnioną tytułem Kobieta Roku za działania na rzecz promocji kultury wina w Polsce.

        ZAREJESTRUJ SIĘ

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 11:45 - 12:45
        Wiedeń A

        🌿📈Obietnica marki. Kiedy klient mówi sprawdzam? Czyli projektowanie doświadczenia klienta we wszystkich punktach styku

        GBPC logo.png [6.48 KB]

        "Obiecać nie grzech" – mówi jedno przysłowie. "U mnie słowo warte więcej niż pieniądze" – powie ktoś inny. A jeszcze ktoś doda: "Jak się obieca, to już robić nie trzeba".

        Ale czy naprawdę wiesz, co w biznesie obiecujesz? Czy masz świadomość, kiedy to robisz? I co najważniejsze – wiesz, gdzie i jak Twoje obietnice są weryfikowane przez klienta?

        Jeśli zdarza Ci się słyszeć negatywne opinie, masz niezadowolonych klientów lub problemy z komunikacją, to może czas przyjrzeć się bliżej Twojej obietnicy marki. To najważniejsza obietnica, jaką składasz – i co więcej, jest ona codziennie sprawdzana przez klientów w różnych sytuacjach.

        Na naszym spotkaniu poruszymy takie tematy jak:

        • Czym tak naprawdę jest obietnica marki?
        • W jaki sposób i gdzie ją składasz?
        • Czy kluczowi pracownicy są właściwie zaangażowani?
        • Jak klient odbiera Twoją markę w sektorze HoReCa?
        • Jak reagują klienci – zarówno zadowoleni, jak i ci mniej usatysfakcjonowani?
        • Jak mądrze zarządzać marką, by budować zaufanie i lojalność?

        Zapraszam serdecznie! Porozmawiajmy o obietnicach, które składa Twoja firma – i upewnijmy się, że dotrzymujesz słowa!

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Grzegorz Barszcz.png [87.16 KB]Prelegent: Grzegorz Barszcz - Założyciel i CEO w GBBC. Przedsiębiorca. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na Wydziale Ekonomii oraz programów Management i ICAN Total Selling w ICAN Institute.

        W swojej dwudziestoletniej karierze pracował w obszarze marketingu i sprzedaży, zakupów oraz zasobów ludzkich w branży telekomunikacyjnej, FMCG i agencjach reklamowych.

        Ekspert w dziedzinie zarządzania strategicznego, tworzenia strategii od intencji po wdrożenie w tym najnowocześniejszą metodą OKR. Strateg marketingu i sprzedaży. Praktyk biznesu. Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Dyrektor Marketingu Roku.

        Specjalizuje się̨ w budowaniu i wdrażaniu: strategii rozwoju firm i marek, procesów sprzedaży od pierwszej rozmowy po zakończenie realizacji projektu. Ekspert w zakresie zarządzania, integracji i transformacji działów sprzedaży i marketingu. Doświadczony negocjator, który przez 20 lat swojej pracy zawodowej negocjował szerokie spektrum umów od sieci detalicznych po międzynarodowe kontrakty z globalnymi koncernami.

        Zrealizował kilkanaście projektów doradczych dla firm z branży B2B, FMCG, marketingowej, e-commerce i medycznej. Trener biznesu pracujący w programach otwartych jak i zamkniętych. Z powodzeniem przeszkolił ponad tysiąc osób z bardzo różnych organizacji, począwszy od startupów przez instytucje państwowe skończywszy na największych spółkach giełdowych.

      • 12:00 - 13:00
        Sala S02

        Dobra praktyka higieniczna i produkcyjna jako podstawa bezpieczeństwa w branży gastronomicznej

        Tork_logo.jpg [186.13 KB]Prawidłowa higiena rąk w branży gastronomicznej odgrywa kluczową rolę we wszystkich aspektach działalności. Odpowiednie codzienne procedury higieniczne maja wpływ na bezpieczeństwo żywności a także gości jak i personelu.

        Prelegentka: Hanna Bartnicka – Hygiene Advisor 

      • 12:15 - 13:00
        Scena główna

        🍽️🍷Szef kuchni Vs. Sommelier - ostra dyskusja - szczegóły wkrótce!

        Szczegóły wkrótce

      • 13:00 - 14:30
        Sala Lwów A

        🌿📈"Dzisiaj świat mogę zamknąć w jednej dłoni"* - czyli młodzież w natarciu na restauracje

        AFMedia_logo_nowe_2.png [83.73 KB]

        logo.png [241.71 KB]

        Anna Dębska.png [118.00 KB]Prelegentka: Anna Dębska

        O ciekawych kampaniach w sieci, chwytliwych materiałach w social mediach i umiejętnie dobranej współpracy z influencerami, które przekładają się na popularność restauracji. Warsztaty przepełnione przykładami i inspiracjami dla tych osób, które chcą zaprosić do swojej restauracji liczne pokolenie Z oraz Alfa, którego zasób portfela jest całkiem pokaźny. Nie teoria, a praktyka oraz wskazówki, jak zbudować wizerunek marki oraz go ugruntować.

        *"Taka Warszawa" - Beata Kozidrak

        Szkolenie odpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        Zapisz się

         

        * Poza rejestracją na szkolenie konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 13:00 - 14:30
        Sala Praga

        🍷Gruzińska tradycja vs. nowa fala – degustacja komentowana

        Trybuszon.png [182.81 KB]Stare gruzińskie tradycje winiarskie charakteryzują się wykorzystaniem kwewri, rodzimych odmian winogron i praktyk minimalnej interwencji. Metodami tymi produkuje się wina, które są nie tylko charakterystyczne i złożone, ale też doskonale odzwierciedlają bogatą historię i kulturę kraju. Klasyczne podejście do produkcji wina w Gruzji jest nadal szanowane, nawet gdy nowoczesne techniki i innowacje zaczynają mieszać się z tymi starożytnymi praktykami.

        Obecnie większość współczesnych winiarzy łączy tradycyjne metody wykorzystania kwewri z nowoczesnymi praktykami. Na przykład, mogą oni używać kwewri do fermentacji, jednocześnie wykorzystując zbiorniki ze stali nierdzewnej do innych etapów produkcji. Mogą też korzystać z systemów kontroli temperatury w tradycyjnych kwewri. Takie hybrydowe podejście pozwala winiarzom zachować tradycyjne cechy gruzińskiego wina, a jednocześnie korzystać z nowoczesnych osiągnięć technologii i techniki. Najważniejsze jest to, że DNA tradycyjnego winiarstwa pozostaje niezmienione!

        Właśnie tym zagadnieniom, poszukiwaniem starożytnego gruzińskiego winiarskiego DNA w nowych winach wytwarzanych z poszanowaniem tradycji przez młode pokolenie winiarzy poświęcony będzie master class w czasie tegorocznej edycji ENOEXPO. Znawcom win gruzińskich nie trzeba przedstawiać prowadzącego – Akaki Gelovani i jego wina obecni są bowiem w Polsce już od dawna. Akakiego możecie spotkać już 6 i 7 listopada 2024, w czasie dwóch unikalnych warsztatów, gdzie poczujecie klimat “nowej fali” gruzińskiego winiarstwa.

        Wstęp płatny 89 zł (bilet normalny) - 129 zł (bilet VIP)*

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        *W cenie biletu VIP książka Isabelle Legeron MW Wina naturalne!

      • 13:00 - 14:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Seminarium „FURMINT – NOWE SZATY KRÓLA”

        CED.jpg [4.51 KB]Wegiers2bratanki.jpg [10.22 KB]ka Agencja Eksportu CED (Central European Economic Development Network Nonprofit Ltd,), Przedstawicielstwo w Polsce ma zaszczyt zaprosić nawydarzenie organizowane we współpracy z importerem win węgierskich 2 Bratanki / Węgierskie Wina.

        Podczas Międzynarodowych Targów Wina ENOEXPO 2024 odbędzie się specjalna degustacja poświęcona szczepowi furmint pod tytułem "Furmint – nowe szaty króla". Uczestnicy będą mieli okazję spróbować zarówno wytrawnych, jak i słodkich win z tego szczepu, w tym słynnych win deserowych, takich jak Szamorodni Édes i Aszú. Degustacja pozwoli odkryć różnorodność oraz bogactwo smaków i aromatów, które oferuje furmint, jeden z najważniejszych szczepów węgierskich.

        Zdjęcie Pana Marcina Zatorskiego .png [701.22 KB]Prowadzący: Marcin Zatorski Z wykształcenia filolog klasyczny, z pasji degustator i edukator winiarski z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi kursy, szkolenia i degustacje win z całego świata. Regularnie odwiedza kraje winiarskiej Europy. Na Węgry, zwłaszcza do Tokaju wraca jednak szczególnie chętnie!

        Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny natomiast prosimy o wcześniejsze potwierdzenie chęci udziału najpóźniej do dnia 5 listopada 2024 r. na adres e-mail: cracow@ced.hu .

        Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa wyślemy odpowiedź potwierdzającą uczestnictwo wraz z innymi informacjami organizacyjnymi.

        Zapraszamy!

      • 13:45 - 14:30
        Sala S02

        🍽️Wyróżniający deser bez angażowania kuchni? Praktyczne szkolenie

        beza polska.png [33.80 KB]Jak stworzyć deser wyróżniający lokal bez angażowania kuchni a jednocześnie zmotywować zespół inaczej niż poprzez napiwki? – prezentacja firmy Beza Polska

      • 15:00 - 16:30
        Sala Lwów A

        🪑Jak MUSS to mus…Idea detalicznych konceptów kawiarnianych

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        salata_logo.jpg [918.20 KB]

        Monika Sałata.png [74.20 KB]Prelegentka: Monika Sałata - architekt wnętrz, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Szczecinianka, kochająca wrażliwość i ducha zachowanych kamienic śródmieścia, od niedawna – poznająca przestrzenie Krakowa, rozwijająca swoją działalność i mieszkająca w tym cudownym miejscu o artystycznej genezie. Założycielka autorskiej pracowni, gościnnie – prelegent podyplomowych studiów Aranżacji Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. W swoich projektach łączy ergonomię i aspekty wizualne, wychodzi z założenia, że w każdej realizacji zostawia cząstkę siebie. Realistka w życiu codziennym. Uwielbia koszykówkę. Jej wnętrza z zakresu przestrzeni lokali użytkowych to niezapomniane historie, kreujące rozwój marek w spójności z jej realizacjami.

        Jak MUSS to mus…Idea detalicznych konceptów kawiarnianych w oparciu o przebieg projektu przestrzeni autorskiej cukierni MUUS, zlokalizowanej w Szczecinie. Ukazanie, jak właściwa aranżacja oraz aspekt estetyczny definiuje sukces owych miejsc i ich dalszy rozwój.

         

         

        Przebieg części warsztatowej:

        1. Przedstawienie pracowni i tematyki spotkania
        2. Założenia projektowe danej realizacji
        3. Prezentacja przebiegu procesu
        4. Spójność założeń z marką jako strategia marketingowa
        5. Strefa ‘’insta’’ jako główny nośnik współczesności
        6. Trendy w projektowaniu kawiarni
        7. Zakończenie. Dyskusja

        MUSS J 0003.jpg [4.36 MB]Część warsztatowa dotyczy pracy projektowej dotyczącej cukierni rzemieślniczej, kawiarni  i lodziarni. I uwaga – jest to przestrzeń ok. 15 m.kw. sali dla Klientów. Projektantka i autorka konceptu – Monika Sałata- wskazuje, jak prawidłowo zaaranżowana powierzchnia lokalu jest niezwykle istotna dla sukcesu założeń. Ergonomia, kolorystyka, układ – to te czynniki definiują całość.

        Cel - scalić czynnik funkcjonalności z ideą oraz jej sformułowaniem i wcielić w spójność lokalu usługowego, który w myśl Inwestora ma zjednywać klientów zarówno produktem, jak i jestestwem wnętrzarskim, takim ściśle określonym „ja”.

        Lokal znajduje się w kamienicy usytuowanej przy głównej alei śródmieścia. To wyjątkowa część Szczecina już z racji wpisania większości budynków w rejestr zabytków, położona blisko gmachu urzędu miasta oraz szerokiego zieleńca – Jasnych Błoni.

        Projektantka wskaże, jak analizowała funkcjonalność przestrzeni przy zachowaniu istniejącej stolarki w części elewacyjnej, jak zbudowała wizję na bazie kontrastu, wieloaspektowości. Zdecydowanie jest to kompilacja idealna.

        Zapraszamy do zapisów i uczestnictwa! Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane!

        Warsztat bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa* (imię, nazwisko, nazwa firmy) na adres e-mail: biuro@monikasalata.com

        * Poza rejestracją na szkolenie konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 15:00 - 16:30
        Sala Praga

        🍷Wina z RPA – degustacja komentowana

        Trybuszon.png [182.81 KB]Serdecznie zapraszamy na degustację wyselekcjonowanych win południowoafrykańskich z oferty Fine Wine Selection.

        Wspólnie z naszym partnerem, firmą Fine Wine zapraszamy na master class poświęcony wyselekcjonowanych win południowoafrykańskich z oferty Fine Wine Selection.

        FineWine.png [98.38 KB]Podczas wydarzenia pod lupę wzięte zostaną najlepsze trunki z RPA, pochodzące z winnic: Boschendal, Bellingham oraz Fryer’s Cove.

         

         

        Lista degustowanych win:

        • Boschendal Brut MCC
        • Fryer’s Cove Sauvignon Blanc
        • Bellingham Bernard Series Chenin Blanc
        • Boschendal Cabernet Sauvignon
        • Bellingham Bernard Series Syrah
        • Boschendal Heritage Black Angus

        Wstęp płatny 99 zł

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Prelegenci:

        Spotkanie poprowadzi gość specjalny Marco-Jean Cloete, przedstawiciel producenta DGB oraz Head Sommelier i selekcjoner alkoholi w ofercie Fine Wine Kacper Woźniak – ekspert w dziedzinie win i produktów alkoholowych, certyfikowany przez Court of Master Sommeliers.

        Autorski master class oprócz dostarczenia wyjątkowych winnych wrażeń będzie jednocześnie prezentacją projektu – Fine Wine Selection – którego założenia przewidują selekcję win premium od naszych najlepszych dostawców.

      • 15:00 - 16:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷România Terra Incognita. Degustacja

        K8K logo.png [161.14 KB]Odkryj ze mną bogactwo rumuńskiego winiarstwa i spróbuj znakomitych win tego fascynującego kraju!

        Podczas degustacji zaprezentuję starannie wyselekcjonowane wina z winnicy LacertA, które zachwycą zarówno koneserów, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z winem. Opowiem o unikalnych tradycjach winiarskich Rumunii, charakterystycznych szczepach winorośli oraz wpływie klimatu i terenu na smak wina.

        Czekają na Ciebie:

        – Degustacja 8 różnych win

        – Informacje o ich pochodzeniu i technikach produkcji

        – Ciekawe anegdoty o rumuńskim winiarstwie

        – Możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi wrażeniami

        Nie przegap tej okazji, aby spróbować rumuńskich win, które zyskują coraz większe uznanie na światowej scenie winiarskiej. Liczba miejsc ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rejestracji!

        Do zobaczenia na degustacji!

        Katarzyna Solańska.jpeg [73.48 KB]Prowadząca:

        Katarzyna Solańska, właścielka marki K8K.pl, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino

        zarejestruj się

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 15:00 - 17:00
        Lwów C

        🍷Zrównoważona produkcja wina: degustacja i prezentacja - szczegóły wkrótce!

        HEADS - European Food and Wine

    • Piątek 08.11.2024
      • 10:00 - 16:00
        Sala Wiedeń B

        ☕Mistrzostwa Kawowe i strefa edukacyjna kawy specjalistycznej SCA Poland

        460169725_941288354706166_7738024665356822931_n.jpg [39.19 KB]Mistrzostwa Kawowe w czterech konkurencjach - Mistrzostwa Polski: Roasters, Cup Tasters, Coffee in Good Spirits oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Brewers Cup.

        Strefa Edukacyjna SCA Polska

        piątek, 8.11.2024, sala Wiedeń B

        10:15-11:00 Katarzyna Mikler, Nomen Coffee Roasters, cupping.

        11:00-12:00 Aleksander Krzych, Best Company Solution, ,,Droga na skróty czy do sukcesu? Porozmawiajmy o automatyzacji".

        12:00-13:00 Flip Bartelak, Coffee Grange, ,,Coffee Value Assessment”.

        13:00- 14:00 Jakub Sienkiewicz,, Tullamore D.E.W, ,,Dekonstrukcja Tullamore D.E.W. Irish Whiskey” warsztat sensoryczny (30 miejsc).

        14:00-15:00 Tomasz Potrzebowski, Henkell Freixenet Polska, ,,Świat win musujących: prosecco, cava, szampan” (20 miejsc).

      • 10:00 - 12:00
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win - szczegóły wkrótce!

        Logotyp_-_Stowarzyszenie_Kobiety_i_Wino__2022.png [93.22 KB]

      • 10:30 - 11:15
        Scena główna

        🪑Sukces zaprojektowany. Jak psychologia i architektura wnętrz kształtują doświadczenie Gości

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        Zakres prezentacji:

        1. Kiedy kolor kontroluje nastrój
        2. Psychologia zapachu a lojalność Gości
        3. Design sprzyjający relaksowi i wydajności
        4. "Oświetl ich" czyli jak wywierać wpływ przy pomocy światła
        5. Tworzenie przestrzeni wspólnych z myślą o pozytywnych doświadczeniach Gości

        K. Jędruszczak.jpg [1.02 MB]Prelegentka: Katarzyna Jędruszczak -

        Przedsiębiorca, psycholog z dyplomem MBA i po specjalizacji HR, certyfikowany coach, homestager i… hotelowy Sherlock Holmes - od 18 lat związana z marką Hotele Plus jako trener i audytor HoReCa.

        Te 18 lat to wystarczająco długo, aby odkryć każdy zakamarek hotelowego świata – od błyszczącej recepcji i perfekcyjnie złożonych ręczników po najciemniejsze kąty zaplecza. Pomaga hotelom i restauracjom nie tylko doskonalić standardy, ale też tworzyć miejsca, do których goście chcą wracać.

        Od 2016 roku prowadzi bowiem pracownię aranżacji wnętrz Conceptownia oraz szkołę projektowania Nowe Kompetencje.  Obie marki powstały z pasji wnętrzarskiej. Dlatego Katarzyna często żartuje, że zaczynając studia z psychologii „nie doczytała o jakie wnętrza chodzi”. Chodziło również o dostrzeżenie potrzeby inwestorów biznesowych – którzy nie tylko oczekują dobrze zaaranżowanego wnętrza w powierzonym budżecie, ale także chcą, aby ich biznes działał optymalnie.

        Dlatego usługa projektowania wnętrz hotelowych i restauracyjnych w Conceptowni nie ogranicza się do tworzenia estetycznych i funkcjonalnych przestrzeni. Tego typu projekty konsultowane są z ekspertami Hotele Plus oraz przemyślane pod kątem psychologicznych aspektów (ważnych w późniejszych działaniach marketingowych danego obiektu). Dzięki temu zaprojektowane  wnętrza są dopasowane do realiów codziennej pracy, optymalizując ergonomię i hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]usprawniając procesy operacyjne.

         

      • 10:30 - 12:15
        Sala Lwów C

        🍷Akademia Destylacji - masterclass - szczegóły wkrótce

        910524ef-9f50-4890-92de-526447343cecPolskieDestylatypionCZERWONYwieksze.jpg [675.96 KB]

      • 10:30 - 12:30
        Sala Lwów A

        🌿📈Bezpieczny wynajem lokalu pod gastronomię - jak uniknąć pułapek przed podpisaniem umowy.

        Szkolenie dla inwestorów wchodzących w branżę gastronomiczną

        GastroWiedza_logo.png [56.08 KB]

        Planujesz swoją wymarzoną inwestycję gastronomiczną i poświęciłeś dużo czasu na wybór lokalizacji i znalezienie idealnego lokalu? Lokalizacja ma kluczowe znaczenie, ale od bezpiecznego wynajmu pomieszczenia pod gastronomię dzieli Cię jeszcze 5 kroków.

        W czasie szkolenia „Bezpieczny wynajem lokalu – jak uniknąć pułapek przed podpisaniem umowy” Marcin Dyrda – Ekspert i Praktyk Gastronomii poprowadzi Cię przez:

        1. wstępną weryfikację lokalu – poznasz kluczowe przepisy, które musi spełniać Twój lokal gastronomiczny, aby zapewnić bezproblemową operacyjność i uniknąć kar prawnych,
        2. kluczowe dokumenty – zdobędziesz umiejętności w analizowaniu i interpretacji dokumentów związanych z wynajmem. Nauczysz się, jakie elementy umowy i załączniki są kluczowe dla bezpieczeństwa Twojej inwestycji,
        3. ocenę potencjału lokalu – dowiesz się, jak ocenić czy wybrany lokal może zostać zaadaptowany na potrzeby różnorodnych typów działalności gastronomicznej,
        4. analizę istniejących mediów – odkryjesz, jak istniejąca infrastruktura medialna wpływa na możliwości technologiczne lokalu oraz jakie modernizacje mogą być konieczne dla Twojego biznesu,
        5. stan techniczny lokalu – zdobędziesz wiedzę na temat metod oceny stanu technicznego lokalu, rozumienia problemów konstrukcyjnych i planowania niezbędnych poprawek.

        Na koniec otrzymasz zestawienie najważniejszych punktów szkolenia, z naciskiem na przewodnik działania krok po kroku w procesie wynajmu i uniknięcia pułapek, a prowadzący odpowie na Twoje indywidualne pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować Cię do świadomego wyboru lokalizacji na Twój gastronomiczny biznes.

        Marcin Dyrda.png [84.83 KB]Prelegent: Marcin Dyrda - Ekspert i Praktyk Gastronomii. Od 20 lat związany z branżą gastronomiczną w Polsce. Konsultant wielu znanych i rozpoznawalnych konceptów gastronomicznych. Doradza w zakresie powstawania, jak i prowadzenia placówek gastronomicznych. Jest specjalistą obsługi konsumenta w branży gastronomicznej oraz trenerem kadry menedżerskiej i personelu obsługi Gościa w gastronomii. Zna bardzo dobrze realia i problemy polskiej gastronomii. Certyfikowany Trener GHP/GMP i systemów HACCP w gastronomii.

        Szkolenie odpłatne 80zł brutto, zgłoszenie chęci udziału prosimy przesłać na adres poplawska@targi.krakow.pl

         

      • 11:00 - 12:30
        Sala Praga

        🍷Degustacja win- szczegóły wkrótce!

        International Brokerage Event (2).png [73.77 KB]

      • 12:00 - 13:30

        🍷Degustacja win - szczegóły wkrótce

      • 12:45 - 13:45
        Sala Lwów A

        📈Czy HoReCa jest skazana na digital marketing?

        veneoperformance_logo.png [60.48 KB]W swoim wystąpieniu przedstawiciel krakowskiej agencji marketingowej Veneo opowie o tym jaką zmianę w biznesie z branży HoReCa może przynieść digital marketing i jak poszczególne aktywności marketingowe rozwijają biznes. Co istotne opowie o tym człowiek w przeszłości związany z branżą HoReCa, a obecnie rozwijający kompetencje komunikacyjne i marketingowe. W prezentacji nie zabraknie więc wskazówek i dobrych praktyk. Posłuchamy o potrzebie tworzenia strategii marki, obecności w social mediach, działaniach SEO czy płatnych kampaniach z odwołaniem do bogatych doświadczeń agencji we współpracy z Crystal Mountain, Hotel Aquarius, Multgastro czy Savpol. 
        Dzięki tej prezentacji stanie się jasne czy branża HoReCa jest skazana na digital marketing. 

        Piotr-Matusik.png [17.69 MB]Prelegent: Piotr Matusik (Head of Sales w Veneo Performance) - na co dzień pomaga właścicielom sklepów internetowych oraz firmom B2B zdefiniować ich wyzwania, a następnie zaplanować i skutecznie wdrożyć odpowiednie rozwiązania marketingowe. Specjalizuje się w szeroko rozumianym marketingu internetowym, pozycjonowaniu, kampaniach efektywnościowych. Wielki entuzjasta analityki internetowej z 9-letnim doświadczeniem w sprzedaży, w tym 4-letnim w ulubionej branży HoReCa. 

         

      • 12:45 - 13:45
        Sala Lwów C

        🍷"Z kieliszkiem dookoła Polski". Degustacja

        logo1.jpg [63.57 KB]Degustacja "Z kieliszkiem dookoła Polski" to swoisty przegląd tego, co oferują nasi rodzimi producenci, na specjalnie wybranych przykładach najlepszych win w różnych stylach, pochodzących z różnych regionów Polski. Aromatyczne, wytrawne biele, wina musujące, róż i lekka czerwień, to główne specjalności polskich winiarzy. Niektóre winnice oferują również inne dobre i bardzo dobre ciekawostki. Do tego akcenty enoturystyczne, to znaczy spora dawka informacji o tym jakich przyjemności można zażyć odwiedzając poszczególne miejsca, które powstały i działają pod znakiem winnych krzewów.

        Wstęp płatny 40 zł

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Prowadzący:

        dr inż. Katarzyna Korzeń – Przewodnicząca Zarządu Polskiego Klastra Enoturystycznego.

        Założycielka i redaktor EnoPortal.pl, właścicielka Akademii EnoRozwoju, autorka książki „Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie.”.

        Jest Członkinią Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej i stowarzyszeń winiarskich.

        KKorzen.jpg [149.25 KB]Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z winem, głównie polskim, praktycznie w każdym wymiarze; od uprawy winorośli i produkcji wina - również we własnej winnicy, po jego analizę, ocenę techniczną i promocję. Jej specjalnością jest eno-sensoryka i neuroenologia. Fizjologia percepcji degustacyjnej i chemia wina nie mają przed nią tajemnic. Szeroka i wszechstronna wiedza sprawia, że doskonale rozumie wino i postrzega je wielopłaszczyznowo i kompleksowo. Bogate doświadczenie edukacyjne, również w pracy jako wykładowca akademicki, pozwala jej dzielić się posiadaną wiedzą w profesjonalny i interesujący sposób.

      • 13:00 - 14:30
        Sala Praga

        🍷Ser i wino - pairing doskonały. Degustacja

        Trybuszon.png [182.81 KB]

        Zapraszamy do udziału w degustacji komentowanej „Ser i wino – pairing doskonały”. Spróbujecie 5 polskich win w różnym stylu w połączeniu z najlepszymi polskimi serami rzemieślniczymi.

         

        Dowiecie się:

        • Co mają wspólnego wino i sery?
        • Czy polski twaróg pasuje do wina?
        • Jak łączyć sery z winem?
        • Czym się kierować przy komponowaniu deski serów?
        • a także poznacie podstawy profesjonalnej oceny serów.

        Bartosz-Wilczynski_2-kopia.jpg [1.85 MB]Prowadzenie degustacji: Bartosz Wilczyński – Promotor Kulinarny, ekspert marketingowy wine & food. Enolog i znawca serów. Szkoli polskich winiarzy i serowarów w zakresie marketingu i enoturystyki, m.in. w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle i na szkoleniach dla organizacji branżowych. Juror winiarski i serowarski (m.in szef jury najważniejszego konkursu serowarskiego w Polsce na Wielkim SERwowaniu). Ekspert Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych oraz Fundacji Wspierania Serowarstwa Farmerskiego „Na Serio”. Promotor win polskich. Przewodnik enoturystyczny. Dziennikarz winiarski i kulinarny. Współtworzy Radio Kulinarne Wine Podcast – pierwszy podcast winiarsko-kulinarny w Polsce. Autor „Trybuszona”.

        Wstęp płatny 129 zł*

        Kup bilet

        *Wejściówka obejmuje egzemplarz książki Elizabeth Schneider Wino dla zwykłych ludzi.

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

         

      • 13:30 - 15:00
        Sala Budapeszt BC

        🍷Wina chorwackie i wina z dna morza. Degustacja

        Logotyp_-_Stowarzyszenie_Kobiety_i_Wino__2022.png [93.22 KB]Degustacja "Wina chorwackie i wina z dna morza" to doskonała okazja, aby odkryć bogactwo smaków i aromatów, jakie oferują chorwackie wina, a także poznać historię i tradycje ich produkcji.

        W programie degustacji znajdą się starannie wyselekcjonowane wina z różnych regionów Chorwacji oraz spora dawka przystępnie podanej wiedzy, a także niespodzianka. Naszymi przewodnikami po tej smakowitej podróży będą doświadczone importerki i sommelierki.

        Liczba miejsc jest ograniczona, więc zachęcamy do szybkiej rejestracji.

        zarejestruj się

         

        K8K logo.png [161.14 KB]Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Czekamy na Państwa z niecierpliwością!

        Prowadzące:

        Anna Tałach, Katarzyna Pudo, Katarzyna Solańska

         

        Mywine.jpg [23.33 KB]Stowarzyszenie Kobiety i Wino
        MyWine Global
        K8K.pl

         

    • Zmysły jako narzędzie biznesowe

      środa 06.11.2024
      • 11:00 - 12:00
        Scena główna

        🎵🎥O skutecznym wykorzystaniu muzyki i obrazu jako narzędzia do tworzenia wyjątkowych i angażujących doświadczeń dla klientów

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa"

        W czasie panelu prelegenci udzielą wartościowych wskazówek dotyczących skutecznego wykorzystania muzyki i obrazu jako narzędzia do tworzenia wyjątkowych i angażujących doświadczeń dla klientów, które przekładają się na sukces biznesowy.

        Prelegenci:

        Aleksandra Potrykus.png [111.01 KB]Aleksandra Potrykus - jest uznanym liderem w branży muzycznej i mediowej, pełniąc funkcję Wiceprezesa Mood Media na region Europy Środkowo-Wschodniej. Z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym oraz dogłębną znajomością rynku, Aleksandra skutecznie wdraża innowacyjne rozwiązania muzyczne, które wzbogacają doświadczenia klientów w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia oraz handel detaliczny.

        Aleksandra Potrykus omówi, jak starannie dobrana muzyka może kształtować atmosferę w hotelach, restauracjach i kawiarniach, wpływając na zadowolenie gości oraz wyniki biznesowe.

         

         

        Pawel Jakubowski omnidigital.jpg [83.87 KB]Paweł Jakubowski - Creative Technology Director w omnidigital.pl - ekspert ds. transformacji cyfrowej i Phygital w sektorze detalicznym z 20-letnim doświadczeniem zawodowym, zajmuje się wdrażaniem najnowszych technologii w procesy zakupowe i marketingowe. Był odpowiedzialny za realizację dwóch największych projektów Digital Signage w Europie dla Play (2800 ekranów, 2015) oraz CCC (10 tysięcy m2 ekranów LED w 10 krajach, 2019). Wspierał cyfryzację procesów m.in. dla Metra Warszawskiego, Royal Bank of Scotland, Sephory, Inglot, ArcelorMittal, Amrest, PEKAO S.A, DOZ i wielu innych.

        Paweł Jakubowski poruszy temat zmysłu wzroku - jak działa i co przyswaja ludzkie oko, a czego nie widzi, opowie o technologii - ekranach (menuboardach, ekranach sprzedażowych), cross sell - adsell, oraz podzieli się wiedzą o tworzeniu skutecznego contentu wizualnego.

         

      • 13:00 - 14:00
        Sala Lwów A

        🪑Unikalny koncept hotelowy – wegańskie wnętrze

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        krea.tina - logo - czarne.png [29.41 KB]

        krea.tina Martina Weiser.png [107.90 KB]Prelegentka: Martina Weiser - jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń nadane przez Izbę Architektów. Dysponuje ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w krakowskich biurach architektonicznych. Od 2020 roku jest właścicielką własnego biura architektonicznego krea.tina. Biuro bazuje na kreatywnym podejściu do tematów projektowych, tworząc rozwiązania proste i czyste w formie.

        Prezentacja będzie dotyczyć tematyki tworzenia unikalnego konceptu hotelowego oraz jakim wsparciem w tym procesie jest architekt. Na przykładzie pierwszego wegańskiego hotelu w Polsce przedstawiony będzie proces analizy, tworzenia oraz implementacji innowacyjnego konceptu hotelowego. Zespół projektowy biura krea.tina, realizując w całości projekt wnętrz aparthotelu PLANTONIA, był również odpowiedzialny za opracowanie analizy czym jest weganizm we wnętrzu oraz w jaki sposób zaimplementować tę ideę w projektowaniu hotelu. Koncept odzwierciedla bowiem idee wykraczające poza kwestie związane z żywieniem, a w projektowaniu wnętrz wiązał się on z dogłębną analizą elementów wykończeniowych oraz nieustającym przeglądem składów materiałów.

        W prelekcji krok po kroku przedstawione zostaną etapy analizy i planowania, które były kluczowe dla zdefiniowania unikalnego charakteru hotelu. Omówione będą również wyzwania, jakie niesie za sobą implementacja tak innowacyjnego konceptu – zarówno pod względem projektowym, jak i operacyjnym. Dzięki współpracy z architektem możliwe było stworzenie przestrzeni, która spełnia najwyższe standardy estetyczne i funkcjonalne oraz odpowiada na współczesne wyzwania ekologiczne.

        Ponadto, prezentacja pokaże, jak architekt może stać się kluczowym doradcą w procesie tworzenia hotelu, pomagając nie tylko w kwestiach wymagań hotelowych, przepisów czy warunków technicznych, ale także doradzając w zakresie doboru materiałów, organizacji przestrzeni oraz wdrażania ekologicznych rozwiązań. Wszystkie te elementy są kluczowe dla zbudowania marki hotelowej, która nie tylko przyciąga gości, ale również buduje ich lojalność, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na miejsca, które są spójne z ich wartościami.

        W efekcie, prezentacja nie tylko zainspiruje do tworzenia innowacyjnych konceptów hotelowych, ale także pokaże, jak architektura może być strategicznym narzędziem w budowaniu tożsamości hotelu, który wyróżnia się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

      • 13:10 - 13:55
        Scena główna

        👃Zapach jako narzędzie biznesowe w branży HoReCa

        Marta Siembab.png [88.73 KB]Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa"

        Prelegentka: Marta Siembab -senselier, niezależny ekspert w obszarze zapachu. Projektuje sensoryczne rozwiązania dla marketingu, PR, sprzedaży i strategii marki. Buduje krajobrazy zapachowe dla budynków, tworzy indywidualne zapachy dla marek, kreuje doświadczenie klienta poprzez zmysły. Aktywna uczestniczka festiwali designu, wykładowca uczelni ekonomicznych, artystycznych i społecznych, prelegentka konferencji technologicznych i marketingowych, sędzia w międzynarodowych konkursach perfumiarstwa. Pracuje w całej Europie, przekładając multidyscyplinarną wiedzę o zapachu na praktyczne zastosowania dla biznesu i przemysłu.

        Zapach to nie tylko wrażenie zmysłowe – to także potężne narzędzie biznesowe, dzięki któremu możemy docierać do emocji, wspomnień i doświadczeń człowieka. Odpowiednio zaprojektowany i właściwie wdrożony zapach buduje więzi z odbiorcą, wzmacnia lojalność wobec marki, podnosi jej postrzeganą wartość. Aby to osiągnąć nie wystarczy wypełnić przestrzeni zapachem – kluczowe jest właściwe rozpoznanie potrzeb, preferencji i doświadczeń grupy docelowej oraz celów, jakie chcemy osiągnąć oddziałując na zmysł węchu odbiorcy. To proces, w którym uważnie projektuje się każdy moment interakcji człowieka z zapachem, dzięki czemu jesteśmy w stanie budować autentyczne, wielowymiarowe doświadczenie klienta. Badania Sense of Smell Institute pokazują, że 75% emocji jest wywoływanych przez zmysł węchu, co znacznie wpływa na nastrój i podejmowanie decyzji. Ponad 70% ankietowanych deklaruje, że zapach jest czynnikiem wpływającym na ponowny wybór hotelu. Jak zapach skłania do pozostania dłużej w danym miejscu? W jaki sposób zachęca do zakupu? Jak zapachy mogą poprawić samopoczucie pracowników i wpłynąć na ich interakcje z gośćmi? Jak wrażenia węchowe tworzą odczucie czystości i świeżości? Czy luksus i jakość mają swój zapach?

        Dołącz do prelekcji i poczuj, jakie znaczenie ma zapach w nowoczesnym środowisku biznesowym.

      • 13:30 - 14:30
        Sala Wiedeń A

        👁️Światło, które kreuje wrażenia: Efektywne oświetlenie w przestrzeniach hotelowych i gastronomicznych

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa"

        Zakres merytoryczny prelekcji:

        • Oświetlenie – dlaczego jest tak ważne i jak wpływa na postrzeganie i atmosferę w pomieszczeniach.
        • Budowanie nastroju za pomocą systemu HCL i co warto wiedzieć o takim oświetleniu.
        • Modernizacja oświetlenia w obiektach w świetle dyrektywy RoHS.
        • Jak możemy wygenerować dodatkowe oszczędności mając już energooszczędnie oświetlenie LED.
        • Skandynawski styl w architekturze i projektowaniu oświetlenia.
        • Deklaracje EPD, normy i przepisy dotyczące oświetlenia.
        • Nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości produktu – czyli jak nie dać się oszukać przy wyborze oświetlenia.

        Prelegent:

        Jacek Szewczyk Glamox.jpg [30.03 KB]Jacek Szewczyk, z pasją rozwija swoją karierę w dziedzinie doradztwa i szkoleń związanych z oświetleniem, oraz efektywnością energetyczną. Jako prelegent i szkoleniowiec, cieszy się dzieleniem się swoją wiedzą i doświadczeniem, co pozwala mu inspirować innych do osiągania lepszych rezultatów w ich działalności.

        Zawodowo jest związany z branżą oświetleniową od ponad 13 lat, z czego od 11 lat pracuje jako product manager w jednej z największych firm oświetleniowych w Europie. Jego przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych, motywuje go do podejmowania ambitnych działań i dążenia do osobistych oraz zawodowych celów.

    • Czwartek 07.11.2024
      • 11:00 - 12:00
        Scena główna

        🪑Koncept kawiarniany Café La Mer w Kołobrzegu

        salata_logo.jpg [918.20 KB]Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        Monika Sałata.png [74.20 KB]Prelegentka: Monika Sałata - architekt wnętrz, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Szczecinianka, kochająca wrażliwość i ducha zachowanych kamienic śródmieścia, od niedawna – poznająca przestrzenie Krakowa, rozwijająca swoją działalność i mieszkająca w tym cudownym miejscu o artystycznej genezie. Założycielka autorskiej pracowni, gościnnie – prelegent podyplomowych studiów Aranżacji Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. W swoich projektach łączy ergonomię i aspekty wizualne, wychodzi z założenia, że w każdej realizacji zostawia cząstkę siebie. Realistka w życiu codziennym. Uwielbia koszykówkę. Jej wnętrza z zakresu przestrzeni lokali użytkowych to niezapomniane historie, kreujące rozwój marek w spójności z jej realizacjami.

        Koncept kawiarniany Café La Mer w Kołobrzegu z kawą speciality , jako spójność założeń w oparciu o projekt wnętrza oraz aspekt marki. Analiza na bazie przebiegu prac projektowych podparta aktualnymi trendami.

        Prelekcja dotyczy precyzyjne ukazanego procesu powstawania projektu wnętrz konkretnej, istniejącej przestrzeni zaprojektowanej przez Monikę Sałatę, założycielkę i głównego architekta wnętrz w autorskiej pracowni. Kawiarnia znajduje się w czołowej lokalizacji w Kołobrzegu. Lokal specjalizuje się w wyjątkowości swojej kawy. Metraż 70 m.kw. pozwolił na ergonomiczne rozplanowanie całości przestrzeni, ale również zaprezentowanie podstawowych założeń Inwestorów. Połączenie otwartości Klientów oraz wyobraźnia architektki wykreowały indywidualne, niezwykle wyjątkowe miejsce na mapie tego nadmorskiego kurortu.

        Przebieg prelekcji:

        1. Przedstawienie pracowni i tematyki spotkania
        2. Założenia projektowe danej realizacji
        3. Przebieg projektu – proces
        4. Spójność założeń z marką jako strategia marketingowa
        5. Strefa ‘’insta’’ jako główny nośnik współczesności
        6. Trendy w projektowaniu kawiarni
        7. Obawy konta realne działanie i rozwiązanie problematyki
        8. Zakończenie. Dyskusja

        CafeLaMer.jpg [5.16 MB]"Café La Mer - po francusku morze, nazywając tak naszą kawiarnię chcieliśmy przemycić do Kołobrzegu trochę francuskiego klimatu, który uwielbiamy. Panuje u nas domowa i przyjazna atmosfera, a nastrojowa muzyka powoduje, że czas płynie tu zdecydowanie wolniej.‘’ Tak o swoim miejscu mówią sami Inwestorzy, którzy każdego dnia przekonują się, że za sukcesem kawiarni, oprócz produktu, stoi również projekt wnętrza, o czym stanowi stale rosnąca ilość nowych Klientów. Zaufanie, jakim obdarzyli Projektantkę, ich wizja produktów oraz kompetencje pracowni ukazują, jak ważny aktualnie jest fakt, iż koncept kawiarniany to łączność zamysłu, strategii biznesowej i poprawnie zaprojektowanej przestrzeni. Te składowe definiują działanie owej branży, świadczą o tym, iż inwestycja podparta właśnie tak precyzyjnymi założeniami jest gwarancją sukcesu, który można skalować.

        Dodatkowym, wyjątkowym aspektem, którym Monika Sałata podzieli się podczas prezentacji jest niepublikowana dotąd przez pracownię sesja fotograficzna całego wnętrza kawiarni. Monika udzieli Wam również odpowiedzi na wszelkie pytania, które nurtują w Was w związku z tematyką projektowania przestrzeni kawiarni.

        Zapraszamy do uczestnictwa!

      • 15:00 - 16:30
        Sala Lwów A

        🪑Jak MUSS to mus…Idea detalicznych konceptów kawiarnianych

        salata_logo.jpg [918.20 KB]Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        Monika Sałata.png [74.20 KB]Prelegentka: Monika Sałata - architekt wnętrz, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Szczecinianka, kochająca wrażliwość i ducha zachowanych kamienic śródmieścia, od niedawna – poznająca przestrzenie Krakowa, rozwijająca swoją działalność i mieszkająca w tym cudownym miejscu o artystycznej genezie. Założycielka autorskiej pracowni, gościnnie – prelegent podyplomowych studiów Aranżacji Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. W swoich projektach łączy ergonomię i aspekty wizualne, wychodzi z założenia, że w każdej realizacji zostawia cząstkę siebie. Realistka w życiu codziennym. Uwielbia koszykówkę. Jej wnętrza z zakresu przestrzeni lokali użytkowych to niezapomniane historie, kreujące rozwój marek w spójności z jej realizacjami.

        Jak MUSS to mus…Idea detalicznych konceptów kawiarnianych w oparciu o przebieg projektu przestrzeni autorskiej cukierni MUUS, zlokalizowanej w Szczecinie. Ukazanie, jak właściwa aranżacja oraz aspekt estetyczny definiuje sukces owych miejsc i ich dalszy rozwój.

         

         

        Przebieg części warsztatowej:

        1. Przedstawienie pracowni i tematyki spotkania
        2. Założenia projektowe danej realizacji
        3. Prezentacja przebiegu procesu
        4. Spójność założeń z marką jako strategia marketingowa
        5. Strefa ‘’insta’’ jako główny nośnik współczesności
        6. Trendy w projektowaniu kawiarni
        7. Zakończenie. Dyskusja

        MUSS J 0003.jpg [4.36 MB]Część warsztatowa dotyczy pracy projektowej dotyczącej cukierni rzemieślniczej, kawiarni  i lodziarni. I uwaga – jest to przestrzeń ok. 15 m.kw. sali dla Klientów. Projektantka i autorka konceptu – Monika Sałata- wskazuje, jak prawidłowo zaaranżowana powierzchnia lokalu jest niezwykle istotna dla sukcesu założeń. Ergonomia, kolorystyka, układ – to te czynniki definiują całość.

        Cel - scalić czynnik funkcjonalności z ideą oraz jej sformułowaniem i wcielić w spójność lokalu usługowego, który w myśl Inwestora ma zjednywać klientów zarówno produktem, jak i jestestwem wnętrzarskim, takim ściśle określonym „ja”.

        Lokal znajduje się w kamienicy usytuowanej przy głównej alei śródmieścia. To wyjątkowa część Szczecina już z racji wpisania większości budynków w rejestr zabytków, położona blisko gmachu urzędu miasta oraz szerokiego zieleńca – Jasnych Błoni.

        Projektantka wskaże, jak analizowała funkcjonalność przestrzeni przy zachowaniu istniejącej stolarki w części elewacyjnej, jak zbudowała wizję na bazie kontrastu, wieloaspektowości. Zdecydowanie jest to kompilacja idealna.

        Zapraszamy do zapisów i uczestnictwa! Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane!

        Warsztat bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa* (imię, nazwisko, nazwa firmy) na adres e-mail: biuro@monikasalata.com

        * Poza rejestracją na szkolenie konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

    • Piątek 08.11.2024
      • 10:30 - 11:15
        Scena główna

        🪑Sukces zaprojektowany. Jak psychologia i architektura wnętrz kształtują doświadczenie Gości.

        Prelekcja z cyklu "Doznania zmysłowe w HoReCa - o wnętrzach"

        Zakres prezentacji:

        1. Kiedy kolor kontroluje nastrój
        2. Psychologia zapachu a lojalność Gości
        3. Design sprzyjający relaksowi i wydajności
        4. "Oświetl ich" czyli jak wywierać wpływ przy pomocy światła
        5. Tworzenie przestrzeni wspólnych z myślą o pozytywnych doświadczeniach Gości

        K. Jędruszczak.jpg [1.02 MB]Prelegentka: Katarzyna Jędruszczak -

        Przedsiębiorca, psycholog z dyplomem MBA i po specjalizacji HR, certyfikowany coach, homestager i… hotelowy Sherlock Holmes - od 18 lat związana z marką Hotele Plus jako trener i audytor HoReCa.

        Te 18 lat to wystarczająco długo, aby odkryć każdy zakamarek hotelowego świata – od błyszczącej recepcji i perfekcyjnie złożonych ręczników po najciemniejsze kąty zaplecza. Pomaga hotelom i restauracjom nie tylko doskonalić standardy, ale też tworzyć miejsca, do których goście chcą wracać.

        Od 2016 roku prowadzi bowiem pracownię aranżacji wnętrz Conceptownia oraz szkołę projektowania Nowe Kompetencje.  Obie marki powstały z pasji wnętrzarskiej. Dlatego Katarzyna często żartuje, że zaczynając studia z psychologii „nie doczytała o jakie wnętrza chodzi”. Chodziło również o dostrzeżenie potrzeby inwestorów biznesowych – którzy nie tylko oczekują dobrze zaaranżowanego wnętrza w powierzonym budżecie, ale także chcą, aby ich biznes działał optymalnie.

        Dlatego usługa projektowania wnętrz hotelowych i restauracyjnych w Conceptowni nie ogranicza się do tworzenia estetycznych i funkcjonalnych przestrzeni. Tego typu projekty konsultowane są z ekspertami Hotele Plus oraz przemyślane pod kątem psychologicznych aspektów (ważnych w późniejszych działaniach marketingowych danego obiektu). Dzięki temu zaprojektowane  wnętrza są dopasowane do realiów codziennej pracy, optymalizując ergonomię i hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]usprawniając procesy operacyjne.

         

    • Rozwój biznesu w branży HoReCa

      środa 06.11.2024
      • 11:00 - 11:45
        Sala Lwów A

        📈AI content marketing - Triki i myki AI

        Triki i myki AI – generuj tekst, mowę, obrazy, filmy oraz planuj działania z przykładowymi narzędziami AI. Sztuka tworzenia i obrabiania contentu na social media, by przyciągały uwagę i Cię wyróżniały. Dobre przykłady oraz praktyki na social mediach.

        hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]

        Szczepan Piechota.png [88.29 KB]Prelegent: Szczepan Piechota - Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Z hotelarstwem związany od 10 lat. Karierę rozpoczął na stanowisku recepcjonisty w Hotelu Blue Diamond Active SPA****, następnie objął stanowisko managera ds. marketingu. Pasjonat social mediów, fotografii oraz nowych technologii i ich zastosowania w hotelarstwie oraz marketingu. Obecnie zajmuje się marketingiem dla firmy Hotele i Gastronomia PLUS, realizując swoją pasję przy tworzeniu grafik oraz wideo-produkcjach. Trener i doradca w Hotelach PLUS.

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 11:45 - 12:30
        Sala Lwów A

        📈O skutecznej sprzedaży MICE, czyli jak zoptymalizować proces i dążyć do zamknięcia sprzedaży umową.

        O skutecznej sprzedaży MICE, czyli jak zoptymalizować proces i dążyć do zamknięcia sprzedaży umową. O odpowiednim przygotowaniu procesu, o wadze detali na każdym z etapów, o wadze słów i wyczucia czasu, o wewnętrznym przekonaniu o wartości usługi jaką oferujemy i wreszcie o potrzebie ciągłego pozyskiwania nowych leadów.

        hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]

        joanna dobrzanska.jpg [968.25 KB]Prelegentka: Joanna Dobrzańska - hotelarz z kilkunastoletnim doświadczeniem w organizacji eventów i obsłudze gości hotelowych.
        Doświadczenie kierowania obiektem zdobywała zarówno w hotelach miejskich (Hotel Rzeszów, Best Western Katowice, Hotel Prezydencki) jak i dużych resortach wypoczynkowych (Arłamów), w hotelach sieciowych oraz niezależnych. Pre opening ( Hotel Rzeszów) rebranding (Best Western na Radisson, Ostoya Rzeszów) czy rozbudowa obiektu (Katowice, Rzeszów) także nie są jej obce. Szeroki wachlarz doświadczeń pomaga jej w dopasowaniu standardów i oferty sprzedaży obiektu do różnych oczekiwań klienta oraz wsparcie i poszerzenie możliwości kolegów hotelarzy, niezależnie od tego w której z kategorii świadczą swoje usługi hotelowe.
        Trener i doradca w Hotelach PLUS.

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 12:00 - 13:00
        Sala S02

        Dobra praktyka higieniczna i produkcyjna jako podstawa bezpieczeństwa w branży gastronomicznej

        Tork_logo.jpg [186.13 KB]Prawidłowa higiena rąk w branży gastronomicznej odgrywa kluczową rolę we wszystkich aspektach działalności. Odpowiednie codzienne procedury higieniczne maja wpływ na bezpieczeństwo żywności a także gości jak i personelu.

        Prelegentka: Hanna Bartnicka – Hygiene Advisor 

      • 12:15 - 13:10
        Sala Wiedeń A

        Prawa autorskie i ich zastosowanie w przestrzeniach wspólnych w branży HoReCa

        Prelekcja będzie poświęcona zagadnieniom praw autorskich i ich zastosowaniu w przestrzeniach wspólnych w sektorze HoReCa. Poruszy także temat muzyki z prawami autorskimi wliczonymi w cenę (tzw. Rights Included Music), wyjaśniając, jak przedsiębiorcy mogą w pełni legalnie korzystać z utworów muzycznych w swoich lokalach.

        Aleksandra Potrykus.png [111.01 KB]Prelegentka: Aleksandra Potrykus - Vice President, Mood Media CEE

        Aleksandra Potrykus jest uznanym liderem w branży muzycznej i mediowej, pełniąc funkcję Wiceprezesa Mood Media na region Europy Środkowo-Wschodniej. Z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym oraz dogłębną znajomością rynku, Aleksandra skutecznie wdraża innowacyjne rozwiązania muzyczne, które wzbogacają doświadczenia klientów w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia oraz handel detaliczny.

      • 14:30 - 16:00
        Sala Lwów A

        📈Efektywny system premiowy dla kuchni, baru oraz obsługi – jak motywować i nagradzać?

        Logo_V4B_09_2023.jpg [75.52 KB]Podczas prelekcji Pawła Gruby dowiesz się, jak stworzyć skuteczny system motywacyjno-prowizyjny, który zwiększy zaangażowanie pracowników na kuchni, barze oraz sali. Omówimy, jak dopasować nagrody finansowe i niefinansowe do specyfiki różnych działów, a także jak wprowadzać jasne cele i mierzalne wyniki, które motywują zespół do osiągania lepszych rezultatów. Poznasz sprawdzone metody budowania zaangażowania, które przekładają się na wyższą jakość obsługi, lepszą atmosferę pracy i wzrost sprzedaży.

        Paweł_Gruba_4_mniejsze.jpg [3.28 MB]Prelegent: Paweł Gruba - przez sześć sezonów był managerem restauracji w programie Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia. Współwłaściciel projektu V4B Manager Zewnętrzny Gastronomii, który wpływa na zwiększenie zysków w restauracji. Konsultant, prowadzący i trener w projekcie Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere w Łazienkach Królewskich. Od ponad 11 lat związany z rozwojem właścicieli biznesów gastronomicznych, kadry kierowniczej oraz ich zespołu. Organizuje bądź współtworzy największe eventy gastronomiczne w Polsce oraz prowadzi komentowane kolacje, wydarzenia kulturalne czy konferencje. Pisze do Magazynu Gentleman o najciekawszych hotelach i restauracjach w Polsce. Ostatnio głośno jest o jego nowym projekcie „Grube Rozmowy”, do których zaprasza ludzi ze świata gastronomii.

    • Czwartek 07.11.2024
      • 10:30 - 11:30
        Sala Wiedeń A

        🌿📈Jak digitalizacja poprawia profitowość restauracji

        myrest.png [54.24 KB]

        W erze cyfrowej, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę w niemal każdej branży, restauracje również zyskują dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cyfrowym. Prelekcja pokaże, jak narzędzia takie jak QR kody, systemy zamówień online, płatności bezgotówkowe, rezerwacje online czy analiza danych, mogą znacząco poprawić efektywność operacyjną oraz zwiększyć zyski. Omówimy konkretne przykłady wdrożeń, które pozwalają restauracjom zwiększyć sprzedaż, poprawić jakość obsługi klienta oraz zredukować koszty operacyjne.

        Porozmawiamy również o skutecznych technikach sprzedaży w restauracjach, które można wdrożyć zarówno online, jak i offline. Przedstawimy metody, dzięki którym personel obsługujący klientów może aktywnie wpływać na wzrost sprzedaży, oferując spersonalizowane rekomendacje i budując relacje z gośćmi. Wspólnie zastanowimy się, jak połączenie nowoczesnych narzędzi cyfrowych i profesjonalnej obsługi może skutecznie zwiększać obroty restauracji oraz budować lojalność klientów.

        Matias Glusman.jpeg [131.03 KB]Prelegent: Matias Glusman - CEO myrest, sommelier, doradca w zakresie rynku gastronomii, posiada ponad 20 lat doświadczenia doradczego, implementując najlepsze praktyki gastronomiczne zarówno dla restauracji jak i rynku FMCG.

      • 11:00 - 11:45
        Sala Lwów A

        🌿📈Jak zwiększyć rentowność w gastronomii

        Jak dostosować ofertę do zmieniających się cen dostawców? Jak kontrolować koszty oferty gastronomicznej ? Jak odnaleźć się w presji płacowej Twoich pracowników? Na te i inne pytania odpowie Szymon Wąsowski- szkoleniowiec Hoteli Plus podczas swojej prelekcji „rentowna gastronomia” podczas targów HORECA 2024.

        hotele_plus_logo.jpg [98.73 KB]

        Szymon Wąsowski.png [59.36 KB]Prelegent: Szymon Wąsowski - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, z usługami gościnności związany od przeszło 20 lat. Swoje doświadczenie w gastronomii zawdzięcza pracy w najlepszych krakowskich restauracjach („Wentzl”, ”Szara”). Szerokie spojrzenie na temat obsługi Gości oraz zarządzania obiektami jest wynikową doświadczenia w pracy w obiektach na terenie Polski i Niemiec (restauracja „Steak House- Markt 1” Gera oraz część gastronomiczna berlińskiej wieży telewizyjnej). Karierę zaczynał od roli F&B managera, a z czasem doszedł do poziomu zarządzania obiektami i współtworzenia ich strategii.Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora operacyjnego w 5* Stradom House Autograph Collection by Marriott w Krakowie. Sommelier- nie tylko z zawodu, ale głównie z zamiłowania. Absolwent szkoły Wine & Spirit Educiation Trust I,II,III, ukończonej z wyróżnieniem. Autor kolacji komentowanych, szkoleniowiec, zwolennik idei mówiącej, że gościnność leży u podstaw całej branży HoReCa. Zajmuje się optymalizacją kosztów w obiektach gastronomicznych oraz szkoleniem personelu. W swoich działaniach bierze pod uwagę zarówno kwestię realnego zysku dla obiektów, jak i przyjazną atmosferę oraz profesjonalne podejście względem uczestników szkoleń. Trener i doradca w Hotelach PLUS.

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 11:45 - 12:45
        Sala Wiedeń A

        🌿📈Obietnica marki. Kiedy klient mówi sprawdzam? Czyli projektowanie doświadczenia klienta we wszystkich punktach styku

        GBPC logo.png [6.48 KB]"Obiecać nie grzech" – mówi jedno przysłowie. "U mnie słowo warte więcej niż pieniądze" – powie ktoś inny. A jeszcze ktoś doda: "Jak się obieca, to już robić nie trzeba".

        Ale czy naprawdę wiesz, co w biznesie obiecujesz? Czy masz świadomość, kiedy to robisz? I co najważniejsze – wiesz, gdzie i jak Twoje obietnice są weryfikowane przez klienta?

        Jeśli zdarza Ci się słyszeć negatywne opinie, masz niezadowolonych klientów lub problemy z komunikacją, to może czas przyjrzeć się bliżej Twojej obietnicy marki. To najważniejsza obietnica, jaką składasz – i co więcej, jest ona codziennie sprawdzana przez klientów w różnych sytuacjach.

        Na naszym spotkaniu poruszymy takie tematy jak:

        • Czym tak naprawdę jest obietnica marki?
        • W jaki sposób i gdzie ją składasz?
        • Czy kluczowi pracownicy są właściwie zaangażowani?
        • Jak klient odbiera Twoją markę w sektorze HoReCa?
        • Jak reagują klienci – zarówno zadowoleni, jak i ci mniej usatysfakcjonowani?
        • Jak mądrze zarządzać marką, by budować zaufanie i lojalność?

        Zapraszam serdecznie! Porozmawiajmy o obietnicach, które składa Twoja firma – i upewnijmy się, że dotrzymujesz słowa!

        Szkolenie bezpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Grzegorz Barszcz.png [87.16 KB]Prelegent: Grzegorz Barszcz - Założyciel i CEO w GBBC. Przedsiębiorca. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na Wydziale Ekonomii oraz programów Management i ICAN Total Selling w ICAN Institute.

        W swojej dwudziestoletniej karierze pracował w obszarze marketingu i sprzedaży, zakupów oraz zasobów ludzkich w branży telekomunikacyjnej, FMCG i agencjach reklamowych.

        Ekspert w dziedzinie zarządzania strategicznego, tworzenia strategii od intencji po wdrożenie w tym najnowocześniejszą metodą OKR. Strateg marketingu i sprzedaży. Praktyk biznesu. Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Dyrektor Marketingu Roku.

        Specjalizuje się̨ w budowaniu i wdrażaniu: strategii rozwoju firm i marek, procesów sprzedaży od pierwszej rozmowy po zakończenie realizacji projektu. Ekspert w zakresie zarządzania, integracji i transformacji działów sprzedaży i marketingu. Doświadczony negocjator, który przez 20 lat swojej pracy zawodowej negocjował szerokie spektrum umów od sieci detalicznych po międzynarodowe kontrakty z globalnymi koncernami.

        Zrealizował kilkanaście projektów doradczych dla firm z branży B2B, FMCG, marketingowej, e-commerce i medycznej. Trener biznesu pracujący w programach otwartych jak i zamkniętych. Z powodzeniem przeszkolił ponad tysiąc osób z bardzo różnych organizacji, począwszy od startupów przez instytucje państwowe skończywszy na największych spółkach giełdowych.

      • 12:00 - 13:00
        Sala S02

        Dobra praktyka higieniczna i produkcyjna jako podstawa bezpieczeństwa w branży gastronomicznej

        Tork_logo.jpg [186.13 KB]Prawidłowa higiena rąk w branży gastronomicznej odgrywa kluczową rolę we wszystkich aspektach działalności. Odpowiednie codzienne procedury higieniczne maja wpływ na bezpieczeństwo żywności a także gości jak i personelu.

        Prelegentka: Hanna Bartnicka – Hygiene Advisor 

      • 13:00 - 14:30
        Sala Lwów A

        🌿📈"Dzisiaj świat mogę zamknąć w jednej dłoni"* - czyli młodzież w natarciu na restauracje

        AFMedia_logo_nowe_2.png [83.73 KB]

        logo.png [241.71 KB]

        Anna Dębska.png [118.00 KB]Prelegentka: Anna Dębska

        O ciekawych kampaniach w sieci, chwytliwych materiałach w social mediach i umiejętnie dobranej współpracy z influencerami, które przekładają się na popularność restauracji. Warsztaty przepełnione przykładami i inspiracjami dla tych osób, które chcą zaprosić do swojej restauracji liczne pokolenie Z oraz Alfa, którego zasób portfela jest całkiem pokaźny. Nie teoria, a praktyka oraz wskazówki, jak zbudować wizerunek marki oraz go ugruntować.

        *"Taka Warszawa" - Beata Kozidrak

        Szkolenie odpłatne, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        Zapisz się

         

        * Poza rejestracją na szkolenie konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 13:45 - 14:30
        Sala S02

        🍽️Wyróżniający deser bez angażowania kuchni? Praktyczne szkolenie

        beza polska.png [33.80 KB]Jak stworzyć deser wyróżniający lokal bez angażowania kuchni a jednocześnie zmotywować zespół inaczej niż poprzez napiwki? – prezentacja firmy Beza Polska

        Prowadzący: Sebastian Turczyniak

    • Piątek 08.11.2024
      • 10:30 - 12:30
        Sala Lwów A

        🌿📈Bezpieczny wynajem lokalu pod gastronomię - jak uniknąć pułapek przed podpisaniem umowy.

        Szkolenie dla inwestorów wchodzących w branżę gastronomiczną

        GastroWiedza_logo.png [56.08 KB]

        Planujesz swoją wymarzoną inwestycję gastronomiczną i poświęciłeś dużo czasu na wybór lokalizacji i znalezienie idealnego lokalu? Lokalizacja ma kluczowe znaczenie, ale od bezpiecznego wynajmu pomieszczenia pod gastronomię dzieli Cię jeszcze 5 kroków.

        W czasie szkolenia „Bezpieczny wynajem lokalu – jak uniknąć pułapek przed podpisaniem umowy” Marcin Dyrda – Ekspert i Praktyk Gastronomii poprowadzi Cię przez:

        1. wstępną weryfikację lokalu – poznasz kluczowe przepisy, które musi spełniać Twój lokal gastronomiczny, aby zapewnić bezproblemową operacyjność i uniknąć kar prawnych,
        2. kluczowe dokumenty – zdobędziesz umiejętności w analizowaniu i interpretacji dokumentów związanych z wynajmem. Nauczysz się, jakie elementy umowy i załączniki są kluczowe dla bezpieczeństwa Twojej inwestycji,
        3. ocenę potencjału lokalu – dowiesz się, jak ocenić czy wybrany lokal może zostać zaadaptowany na potrzeby różnorodnych typów działalności gastronomicznej,
        4. analizę istniejących mediów – odkryjesz, jak istniejąca infrastruktura medialna wpływa na możliwości technologiczne lokalu oraz jakie modernizacje mogą być konieczne dla Twojego biznesu,
        5. stan techniczny lokalu – zdobędziesz wiedzę na temat metod oceny stanu technicznego lokalu, rozumienia problemów konstrukcyjnych i planowania niezbędnych poprawek.

        Na koniec otrzymasz zestawienie najważniejszych punktów szkolenia, z naciskiem na przewodnik działania krok po kroku w procesie wynajmu i uniknięcia pułapek, a prowadzący odpowie na Twoje indywidualne pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować Cię do świadomego wyboru lokalizacji na Twój gastronomiczny biznes.

        Marcin Dyrda.png [84.83 KB]Prelegent: Marcin Dyrda - Ekspert i Praktyk Gastronomii. Od 20 lat związany z branżą gastronomiczną w Polsce. Konsultant wielu znanych i rozpoznawalnych konceptów gastronomicznych. Doradza w zakresie powstawania, jak i prowadzenia placówek gastronomicznych. Jest specjalistą obsługi konsumenta w branży gastronomicznej oraz trenerem kadry menedżerskiej i personelu obsługi Gościa w gastronomii. Zna bardzo dobrze realia i problemy polskiej gastronomii. Certyfikowany Trener GHP/GMP i systemów HACCP w gastronomii.

        Szkolenie odpłatne 80zł brutto, zgłoszenie chęci udziału prosimy przesłać na adres poplawska@targi.krakow.pl

         

      • 12:45 - 13:45
        Sala Lwów A

        📈Czy HoReCa jest skazana na digital marketing?

        veneoperformance_logo.png [60.48 KB]W swoim wystąpieniu przedstawiciel krakowskiej agencji marketingowej Veneo opowie o tym jaką zmianę w biznesie z branży HoReCa może przynieść digital marketing i jak poszczególne aktywności marketingowe rozwijają biznes. Co istotne opowie o tym człowiek w przeszłości związany z branżą HoReCa, a obecnie rozwijający kompetencje komunikacyjne i marketingowe. W prezentacji nie zabraknie więc wskazówek i dobrych praktyk. Posłuchamy o potrzebie tworzenia strategii marki, obecności w social mediach, działaniach SEO czy płatnych kampaniach z odwołaniem do bogatych doświadczeń agencji we współpracy z Crystal Mountain, Hotel Aquarius, Multgastro czy Savpol. 
        Dzięki tej prezentacji stanie się jasne czy branża HoReCa jest skazana na digital marketing. 

        Piotr-Matusik.png [17.69 MB]Prelegent: Piotr Matusik (Head of Sales w Veneo Performance) - na co dzień pomaga właścicielom sklepów internetowych oraz firmom B2B zdefiniować ich wyzwania, a następnie zaplanować i skutecznie wdrożyć odpowiednie rozwiązania marketingowe. Specjalizuje się w szeroko rozumianym marketingu internetowym, pozycjonowaniu, kampaniach efektywnościowych. Wielki entuzjasta analityki internetowej z 9-letnim doświadczeniem w sprzedaży, w tym 4-letnim w ulubionej branży HoReCa. 

         

    • Degustacje i zagadnienia branży winiarskiej

      środa 06.11.2024
      • 10:30 - 13:00
        Sala Praga

        🍷"Polskie wino a polskie prawo". Konferencja

        Konferencja "Polskie wino a polskie prawo" z udziałem dr Sylwii Bonin, ekspertki Ministerstwa Rolnictwa oraz mec. Marka Stańki, specjalisty prawa żywnościowego.

        Tematami rozmowy panelistów będzie wpływ ustawy winiarskiej na rozwój polskiego winiarstwa, problem banderol, zakaz reklamy i promocji alkoholu w czasach internetu, mediów społecznościowych i influencerów, a także sprzedaż wina z wysyłką do klienta w kontekście ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

        Marek Stańko – doktor nauk prawnych; pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego; adwokat; od wielu lat zajmuje się prawem rolnym, w szczególności problematyką obrotu nieruchomościami oraz dzierżawy rolnej; autor publikacji poświęconych m.in. obrotowi nieruchomościami rolnymi i jego ograniczeniom; jako adwokat zajmuje się m.in. praktycznym stosowaniem prawa rolnego i żywnościowego.

        Sylwia Bonin - dr SGGGW, biolog i doktor technologii żywności. Autorka publikacji z zakresu winiarstwa, redaktorka naukowa polskiego wydania „Technologii produkcji wina” autorstwa Yair Margalit, biegła sądowa z zakresu winiarstwa i mikrobiologii żywności, ekspertka Ministerstwa Rolnictewa w zakresie ustawy winiarskiej..Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych na kierunku „Enologia” na Uniwersytecie w Zielonej Górze.

        Prowadzenie mec. Radosław Froń. 

      • 11:00 - 12:00
        Sala Wiedeń A

        🍷Sztuka kieliszka: Klucz do podkreślenia smaku wina w restauracji

        International Brokerage Event (3).png [104.58 KB]Wino to sztuka, a kieliszek jest jego sekretnym sprzymierzeńcem – odpowiednio dobrany potrafi wznieść doznania smakowe na wyższy poziom. Podczas warsztatu odkryjesz, jak materiał i kształt kieliszka wpływają na głębię smaku oraz nauczysz się idealnie dopasowywać szkło do różnych rodzajów win, podkreślając ich charakter. Dowiesz się także, jak przedłużyć żywotność kieliszków, aby dłużej cieszyły oko i podniebienie gości. Na deser zaprezentujemy innowacyjne akcesoria, które nie tylko błyskawicznie schłodzą i dekantują wino, ale także zatrzymają pełnię jego aromatów, nawet po otwarciu butelki. Twój serwis wina już nigdy nie będzie taki sam!

        Prelekcja bezpłatna, konieczna wcześniejsza rejestracja*

        ZAPISZ SIĘ

        *Poza rejestracją na szkolenia konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 11:00 - 12:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win - szczegóły wkrótce!

      • 13:00 - 14:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win - Szczepy nieoczywiste

        Trybuszon.png [182.81 KB]Odmiany przez jednych uwielbiane, a przez innych pogardzane. Dla jednych tylko „surowiec” do produkcji milionów butelek, a dla innych punkt obsesji w dążeniu do doskonałości. Wina matematyczne robione według wzoru czy wina oddające sens miejsca, z którego pochodzą? Nowe interpretacje dobrze znanej odmiany czy powrót do korzeni? O trendach winiarskich, winach autorskich – bez makijażu, ale na pewno nie pozwalających o sobie zapomnieć – opowie Grzegorz Król.

        W trakcie warsztatu zdegustujecie autorskiego wyboru win ze szczepów nieoczywistych z portfolio Vininova. Będą to:

        • Prosecco Conegliano, Casa Coste Piane (szczep: glera) – Włochy
        • Spoma Pét-Nat, Angol D`Amig (szczep: lambrusco di sorbara) – Włochy
        • Krimiso, Aldo Viola (szczep: catarratto) – Włochy
        • Grigio in Grigio, Azienda Agricola Bressan (szczep: pinot grigio) – Włochy
        • So True, Hughes Beguet (szczep: trousseau) – Francja
        • Croix Pennet AOP Beaujolais Lantignié Rouge, Clos Bateau (szczep: gamay) – Francja
        • Prellenkirchen Samt&Seide, Dorli Muhr (szczep: blaufränkisch) – Austria
        • Le Vau Renou, Amirault Vignerons (szczep: cabernet franc) – Francja

        Prowadzący: Grzegorz Król – sommelier, absolwent WSET 3 oraz enologii na Uniwersytecie Jagiellońskim; regionalny przedstawiciel handlowy w Vininova.

        Wstęp płatny 129 zł*

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        *W cenie biletu VIP książka Isabelle Legeron MW Wina naturalne!

         

      • 13:30 - 14:30
        Sala Praga

        🍷Frolight: Skuteczna ochrona winnicy przed wiosennymi przymrozkami

        Bekaert_logo_pos_RGB.jpg [5.02 KB]Frolight: Skuteczna ochrona winnicy przed wiosennymi przymrozkami.

        Wiosną 2024 roku wiele polskich winnic ucierpiało z powodu długotrwałych wiosennych przymrozków, które spowodowały znaczne straty w zbiorach.

        FROLIGHT_DEF.jpg [181.10 KB]Winorośl jest wyjątkowo wrażliwa na mróz w okresie kwitnienia, a prognozowanie takich zjawisk bywa trudne. Dodatkowo tradycyjne metody ochrony przed mrozem wymagają zaangażowania wielu osób, zwłaszcza w nocy, co czyni je skomplikowanymi i kosztownymi.

        Frolight wprowadza rewolucję w tej dziedzinie. Ten w pełni zautomatyzowany, przyjazny dla środowiska system wykorzystuje zaawansowaną technologię do monitorowania pogody w czasie rzeczywistym, aby aktywować ochronę bez udziału człowieka.

        Dołącz do nas podczas prezentacji na targach ENOEXPO Kraków 6 listopada 2024 roku, aby zobaczyć działanie Frolight, dowiedzieć się więcej o jego zaletach i o tym jak jest stosowany w winnicach. Przekonaj się, jak Frolight może chronić Twoje uprawy przed nieoczekiwanym mrozem i wspierać wzrost winorośli.

        Prelegenci:

        Photo Otylia.jpg [166.62 KB]Otylia Adamiak Sulkowska

        Otylia reprezentuje firmę Bekaert w Polsce, światowego lidera w produkcji drutu stalowego z zaawansowanymi powłokami. Od wielu lat jest zaangażowana w promowanie rozwiązań do budowy trwałych konstrukcji winnic oraz systemów przeciwgradowych z wykorzystaniem drutów Bezinal. Jest entuzjastką polskich winnic i jako ambasadorka Frolight w Polsce popularyzuje nowatorskie systemy ochrony przed przymrozkami wspierając tym rozwój kultury winiarskiej.

        Chris Smith (1).jpg [1.13 MB]Christopher Smith

        Chris jest kierownikiem działu Bekaert specjalizującego się w produktach rolnych. Skupiony na innowacjach, dąży do tworzenia i wdrażania rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby branży rolniczej. Jego celem jest zwiększenie produktywności i rentowności klientów poprzez dogłębną wiedzę rynkową, nowoczesne podejście i promowanie zrównoważonego rozwoju.

      • 14:10 - 14:50
        Scena główna

        🍷„Czy nie musimy już jeździć do Toskanii? – co oferują gościom polskie winnice” - debata

        Rozmowa o krótkiej historii oraz wielkim potencjale polskiego winiarstwa i enoturystyki, o tym co znajduje się w aktualnych ofertach polskich winnic, czego można spodziewać się w najbliższej przyszłości i o tym, dlaczego enoturystyka jest istotna ekonomicznie dla winnic oraz ważna dla rozwoju regionalnego.

        logo1.jpg [63.57 KB]Polski Klaster Enoturystyczny to ogólnopolskie porozumienie przedsiębiorstw, producentów wina, organizacji badawczych, instytucji otoczenia biznesu, organizacji branżowych, uczelni publicznych i niepublicznych i innych zainteresowanych podmiotów, którego celem jest promocja polskiego winiarstwa, wina i enoturystyki. Aktualnie zrzesza 28 podmiotów, w tym winnice, których wspólna powierzchnia stanowi 20% wszystkich upraw winorośli w Polsce.

        Moderator:

        dr inż. Katarzyna Korzeń – Przewodnicząca Zarządu Polskiego Klastra Enoturystycznego.

        Założycielka i redaktor EnoPortal.pl, właścicielka Akademii EnoRozwoju, autorka książki „Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie.”.

        Jest Członkinią Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej i stowarzyszeń winiarskich.

        KKorzen.jpg [149.25 KB]Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z winem, głównie polskim, praktycznie w każdym wymiarze; od uprawy winorośli i produkcji wina - również we własnej winnicy, po jego analizę, ocenę techniczną i promocję. Jej specjalnością jest eno-sensoryka i neuroenologia. Fizjologia percepcji degustacyjnej i chemia wina nie mają przed nią tajemnic. Szeroka i wszechstronna wiedza sprawia, że doskonale rozumie wino i postrzega je wielopłaszczyznowo i kompleksowo. Bogate doświadczenie edukacyjne, również w pracy jako wykładowca akademicki, pozwala jej dzielić się posiadaną wiedzą w profesjonalny i interesujący sposób.

      • 15:00 - 16:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Gruzińska tradycja vs. nowa fala – degustacja komentowana

        Trybuszon.png [182.81 KB]Stare gruzińskie tradycje winiarskie charakteryzują się wykorzystaniem kwewri, rodzimych odmian winogron i praktyk minimalnej interwencji. Metodami tymi produkuje się wina, które są nie tylko charakterystyczne i złożone, ale też doskonale odzwierciedlają bogatą historię i kulturę kraju. Klasyczne podejście do produkcji wina w Gruzji jest nadal szanowane, nawet gdy nowoczesne techniki i innowacje zaczynają mieszać się z tymi starożytnymi praktykami.

        Obecnie większość współczesnych winiarzy łączy tradycyjne metody wykorzystania kwewri z nowoczesnymi praktykami. Na przykład, mogą oni używać kwewri do fermentacji, jednocześnie wykorzystując zbiorniki ze stali nierdzewnej do innych etapów produkcji. Mogą też korzystać z systemów kontroli temperatury w tradycyjnych kwewri. Takie hybrydowe podejście pozwala winiarzom zachować tradycyjne cechy gruzińskiego wina, a jednocześnie korzystać z nowoczesnych osiągnięć technologii i techniki. Najważniejsze jest to, że DNA tradycyjnego winiarstwa pozostaje niezmienione!

        Właśnie tym zagadnieniom, poszukiwaniem starożytnego gruzińskiego winiarskiego DNA w nowych winach wytwarzanych z poszanowaniem tradycji przez młode pokolenie winiarzy poświęcony będzie master class w czasie tegorocznej edycji ENOEXPO. Znawcom win gruzińskich nie trzeba przedstawiać prowadzącego – Akaki Gelovani i jego wina obecni są bowiem w Polsce już od dawna. Akakiego możecie spotkać już 6 i 7 listopada 2024, w czasie dwóch unikalnych warsztatów, gdzie poczujecie klimat “nowej fali” gruzińskiego winiarstwa.

        Wstęp płatny 89 zł (bilet normalny) - 129 zł (bilet VIP)*

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        *W cenie biletu VIP książka Isabelle Legeron MW Wina naturalne!

      • 15:00 - 16:30
        Sala Praga

        🍷Wina Hesji Nadreńskiej i Palatynatu z winiarzami VDP. Degustacja

        Zapraszamy na masterclass z 12 winami prezentowanymi przez 4 wybitnych niemieckich producentów zrzeszonych w stowarzyszeniu 200 najlepszych winiarzy Niemiec - VDP.Praedikatsweinguter. W ramach degustacji opowiemy o Hesji Nadreńskiej i Palatynacie oraz poczęstujemy winami z piwnic Basserman-Jordan, Weingut St. Anthony, Brueder Dr. Becker oraz Weingut J. Neus.

        mb.jpg [208.42 KB]Prelegent: Dr Michał Bardel, Ambasador VDP

        Doktor nauk humanistycznych, kierownik Centrum Badań nad Winem Collegium Civitas, adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także znawca wina i dziennikarz, były redaktor naczelny miesięcznika „Czas Wina”, autor takich książek jak: Zbrodnia i wina, Mokra robota, współautor dwóch tomów podręcznika Wiedza o winie oraz książki Winne osobliwości, a także autor kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych poświęconych kulturze i geografii wina.

      • 15:15 - 16:15
        Sala Wiedeń A

        🍷Wines of Tomorrow: Sophistication meets evolving tastes. Degustacja

        Pyramide tasting of white wines from the Leithaberg, winery Tinhof. 

        tinhof.png [2.24 MB]Winnica Tinhof zaprasza do wyruszenia w podróż po jej winnicach w Górach Litawskich.

        Tutejsze wzgórza to miejsce uprawy najstarszej winorośli w Europie Środkowej, sięgającej VIII w.p.n.e. Nieprzerwanie kultywowane tradycje winiarskie, ponadprzeciętne zrozumienie gleby i doskonalona przez tysiąclecia selekcja szczepów, przynoszą efekt jakim są wina doskonale odzwierciedlające tutejsze terroir. Znany edukator winiarski Georg Schweitzer, odkryje przed uczestnikami tajniki białych win z Winnicy Tinhof, która reprezentuje ponad 300 letnie dziedzictwo winiarskie. Ich różnorodność i wyrafinowany smak, wychodzą naprzeciw ewoluującym preferencjom klientów, jednocześnie wpisując się w trend powrotu do europejskiej tradycji i niebanalnej klasyki.

        Szczególnie zaproszenie dla dystrybutorów, którzy poszukują zaangażowanego biznesowo producenta win organicznych z Austrii.

        Liczba miejsc jest ograniczona. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja udziału*

        ZAPISZ SIĘ

        Więcej informacji o winnicy, prezentacji i rejestracji pod adresem subscribepage.io/degustacja-tinhof 

        Georg_Tasting.jpg [78.20 KB]Prelegent: Georg Schweitzer, Wineakademiker, konsultant winiarski, wykładowca dla studentów WSET Diploma i studentów Master of Wine.

        *Poza rejestracją na prezentacje konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 15:30 - 16:30
        Scena główna

        🍷Gala finałowa konkursów winiarskich o Medal ENOEXPO 2024

    • Czwartek 07.11.2024
      • 10:00 - 11:00
        Sala Praga

        🍷"Fałszerstwa w świecie wina - jak się podrabia wielkie butelki i skąd wiadomo, że nie są prawdziwe".

        Wykład poświęcony będzie zjawisku fałszowania wielkich win aukcyjnych. Uczestnicy poznają skalę tego zjawiska, historię najsłynniejszych fałszerzy, dowiedzą się, w jaki sposób wina bywają fałszowane, a także jakimi metodami posługują się specjaliści od autentyfikacji wina, by odróżnić autentyk od podróbki.

        mb.jpg [208.42 KB]Prelegent: Dr Michał Bardel, Centrum Studiów nad Winem Collegium Civitas

        Doktor nauk humanistycznych, kierownik Centrum Badań nad Winem Collegium Civitas, adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także znawca wina i dziennikarz, były redaktor naczelny miesięcznika „Czas Wina”, autor takich książek jak: Zbrodnia i wina, Mokra robota, współautor dwóch tomów podręcznika Wiedza o winie oraz książki Winne osobliwości, a także autor kilkudziesięciu artykułów specjalistycznych poświęconych kulturze i geografii wina.

      • 11:00 - 12:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win - szczegóły wkrótce!

      • 11:30 - 12:30
        Sala Praga

        🍷Degustacja win hiszpańskich i warsztat venenciadora

        Prowadzące:

        Monika Frendl, specjalistka od sherry, od kilkunastu lat krzewi wiedzę o winach i whisky, food pairingu, promuje świadomą degustację i kulturę picia alkoholi w Polsce. Doradza w zakresie selekcji i zakupu alkoholi, tworzenia kart i portfolio win, whisky oraz piw kraftowych. Wyróżniona absolwentka Wine and Spirit Education Trust Level 3 oraz Sherry Academy Advanced. Laureatka programu Biznes w Kobiecych rękach – programu Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet. Autorka projektu WINE GUIDE i założycielka WINSKY, pierwszego prawdziwego wine & whisky baru w Warszawie. Sędzia w międzynarodowym konkursie Enoexpo 2016, członkini Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, członkini Stowarzyszenia Kobiety i Wino i liderka warszawskiej filii Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

        Małgorzata Kozakiewicz reprezentuje Ambasadę Hiszpanii oraz markę Foods & Wines from Spain. Jest odpowiedzialna za promocję hiszpańskich win i produktów spożywczych w Polsce, organizując degustacje komentowane, wyjazdy studyjne do Hiszpanii, spotkania producentów hiszpańskich z importerami. Wspiera restauracje hiszpańskie w ramach programu Restaurants from Spain oraz chętnych poznawać wina hiszpańskie w ramach programu Spanish Wine Academy. Jest absolwentką Wine and Spirit Education Trust, Spanish Wine Specialist oraz Spanish Wine Scholar. Jest członkinią Stowarzyszenia Kobiety i Wino, w 2022 wyróżnioną tytułem Kobieta Roku za działania na rzecz promocji kultury wina w Polsce.

        ZAREJESTRUJ SIĘ

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 12:15 - 13:00
        Scena główna

        🍽️🍷Szef kuchni Vs. Sommelier - ostra dyskusja - szczegóły wkrótce!

      • 13:00 - 14:30
        Sala Praga

        🍷Gruzińska tradycja vs. nowa fala – degustacja komentowana

        Trybuszon.png [182.81 KB]Stare gruzińskie tradycje winiarskie charakteryzują się wykorzystaniem kwewri, rodzimych odmian winogron i praktyk minimalnej interwencji. Metodami tymi produkuje się wina, które są nie tylko charakterystyczne i złożone, ale też doskonale odzwierciedlają bogatą historię i kulturę kraju. Klasyczne podejście do produkcji wina w Gruzji jest nadal szanowane, nawet gdy nowoczesne techniki i innowacje zaczynają mieszać się z tymi starożytnymi praktykami.

        Obecnie większość współczesnych winiarzy łączy tradycyjne metody wykorzystania kwewri z nowoczesnymi praktykami. Na przykład, mogą oni używać kwewri do fermentacji, jednocześnie wykorzystując zbiorniki ze stali nierdzewnej do innych etapów produkcji. Mogą też korzystać z systemów kontroli temperatury w tradycyjnych kwewri. Takie hybrydowe podejście pozwala winiarzom zachować tradycyjne cechy gruzińskiego wina, a jednocześnie korzystać z nowoczesnych osiągnięć technologii i techniki. Najważniejsze jest to, że DNA tradycyjnego winiarstwa pozostaje niezmienione!

        Właśnie tym zagadnieniom, poszukiwaniem starożytnego gruzińskiego winiarskiego DNA w nowych winach wytwarzanych z poszanowaniem tradycji przez młode pokolenie winiarzy poświęcony będzie master class w czasie tegorocznej edycji ENOEXPO. Znawcom win gruzińskich nie trzeba przedstawiać prowadzącego – Akaki Gelovani i jego wina obecni są bowiem w Polsce już od dawna. Akakiego możecie spotkać już 6 i 7 listopada 2024, w czasie dwóch unikalnych warsztatów, gdzie poczujecie klimat “nowej fali” gruzińskiego winiarstwa.

        Wstęp płatny 89 zł (bilet normalny) - 129 zł (bilet VIP)*

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        *W cenie biletu VIP książka Isabelle Legeron MW Wina naturalne!

      • 13:00 - 14:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Seminarium "Furmint - nowe szaty króla"

        CED.jpg [4.51 KB]

        We2bratanki.jpg [10.22 KB]gierska Agencja Eksportu CED (Central European Economic Development Network Nonprofit Ltd,), Przedstawicielstwo w Polsce ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie organizowane we współpracy z importerem win węgierskich 2 Bratanki / Węgierskie Wina.

        Podczas Międzynarodowych Targów Wina ENOEXPO 2024 odbędzie się specjalna degustacja poświęcona szczepowi furmint pod tytułem "Furmint – nowe szaty króla". Uczestnicy będą mieli okazję spróbować zarówno wytrawnych, jak i słodkich win z tego szczepu, w tym słynnych win deserowych, takich jak Szamorodni Édes i Aszú. Degustacja pozwoli odkryć różnorodność oraz bogactwo smaków i aromatów, które oferuje furmint, jeden z najważniejszych szczepów węgierskich.

        Zdjęcie Pana Marcina Zatorskiego .png [701.22 KB]Prowadzący: Marcin Zatorski Z wykształcenia filolog klasyczny, z pasji degustator i edukator winiarski z wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi kursy, szkolenia i degustacje win z całego świata. Regularnie odwiedza kraje winiarskiej Europy. Na Węgry, zwłaszcza do Tokaju wraca jednak szczególnie chętnie!

        Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny natomiast prosimy o wcześniejsze potwierdzenie chęci udziału najpóźniej do dnia 5 listopada 2024 r. na adres e-mail: cracow@ced.hu .

        Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa wyślemy odpowiedź potwierdzającą uczestnictwo wraz z innymi informacjami organizacyjnymi.

        Zapraszamy!

      • 15:00 - 16:30
        Sala Praga

        🍷Wina z RPA – degustacja komentowana

        Trybuszon.png [182.81 KB]Serdecznie zapraszamy na degustację wyselekcjonowanych win południowoafrykańskich z oferty Fine Wine Selection.

        Wspólnie z naszym partnerem, firmą Fine Wine zapraszamy na master class poświęcony wyselekcjonowanych win południowoafrykańskich z oferty Fine Wine Selection.

        FineWine.png [98.38 KB]Podczas wydarzenia pod lupę wzięte zostaną najlepsze trunki z RPA, pochodzące z winnic: Boschendal, Bellingham oraz Fryer’s Cove.

         

         

        Lista degustowanych win:

        • Boschendal Brut MCC
        • Fryer’s Cove Sauvignon Blanc
        • Bellingham Bernard Series Chenin Blanc
        • Boschendal Cabernet Sauvignon
        • Bellingham Bernard Series Syrah
        • Boschendal Heritage Black Angus

        Wstęp płatny 99 zł

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Prelegenci:

        Spotkanie poprowadzi gość specjalny Marco-Jean Cloete, przedstawiciel producenta DGB oraz Head Sommelier i selekcjoner alkoholi w ofercie Fine Wine Kacper Woźniak – ekspert w dziedzinie win i produktów alkoholowych, certyfikowany przez Court of Master Sommeliers.

        Autorski master class oprócz dostarczenia wyjątkowych winnych wrażeń będzie jednocześnie prezentacją projektu – Fine Wine Selection – którego założenia przewidują selekcję win premium od naszych najlepszych dostawców.

      • 15:00 - 16:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷România Terra Incognita. Degustacja

        K8K logo.png [161.14 KB]

        Odkryj ze mną bogactwo rumuńskiego winiarstwa i spróbuj znakomitych win tego fascynującego kraju!

        Podczas degustacji zaprezentuję starannie wyselekcjonowane wina z winnicy LacertA, które zachwycą zarówno koneserów, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z winem. Opowiem o unikalnych tradycjach winiarskich Rumunii, charakterystycznych szczepach winorośli oraz wpływie klimatu i terenu na smak wina.

        Czekają na Ciebie:

        – Degustacja 8 różnych win

        – Informacje o ich pochodzeniu i technikach produkcji

        – Ciekawe anegdoty o rumuńskim winiarstwie

        – Możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi wrażeniami

        Nie przegap tej okazji, aby spróbować rumuńskich win, które zyskują coraz większe uznanie na światowej scenie winiarskiej. Liczba miejsc ograniczona, dlatego zachęcamy do wcześniejszej rejestracji!

        Do zobaczenia na degustacji!

        Katarzyna Solańska.jpeg [73.48 KB]Prowadząca:

        Katarzyna Solańska, właścielka marki K8K.pl, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino

        zarejestruj się

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach
        (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 15:00 - 17:00
        Sala Lwów C

        🍷Zrównoważona produkcja wina: degustacja i prezentacja - szczegóły wkrótce!

        HEADS - European Food and Wine

    • Piątek 08.11.2024
      • 10:00 - 12:00
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win - szczegóły wkrótce!

        Logotyp_-_Stowarzyszenie_Kobiety_i_Wino__2022.png [93.22 KB]

      • 10:30 - 12:15
        Sala Lwów C

        🍷Akademia Destylacji - masterclass - szczegóły wkrótce

        910524ef-9f50-4890-92de-526447343cecPolskieDestylatypionCZERWONYwieksze.jpg [675.96 KB]

      • 11:00 - 12:30
        Sala Praga

        🍷Degustacja win- szczegóły wkrótce!

        International Brokerage Event (2).png [73.77 KB]

      • 12:00 - 13:30
        Sala Budapeszt BC

        🍷Degustacja win- szczegóły wkrótce

      • 12:45 - 13:45
        Sala Lwów C

        🍷"Z kieliszkiem dookoła Polski". Degustacja

        logo1.jpg [63.57 KB]Degustacja "Z kieliszkiem dookoła Polski" to swoisty przegląd tego, co oferują nasi rodzimi producenci, na specjalnie wybranych przykładach najlepszych win w różnych stylach, pochodzących z różnych regionów Polski. Aromatyczne, wytrawne biele, wina musujące, róż i lekka czerwień, to główne specjalności polskich winiarzy. Niektóre winnice oferują również inne dobre i bardzo dobre ciekawostki. Do tego akcenty enoturystyczne, to znaczy spora dawka informacji o tym jakich przyjemności można zażyć odwiedzając poszczególne miejsca, które powstały i działają pod znakiem winnych krzewów.

        Wstęp płatny 40 zł

        KUP BILET

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Moderator:

        dr inż. Katarzyna Korzeń – Przewodnicząca Zarządu Polskiego Klastra Enoturystycznego.

        Założycielka i redaktor EnoPortal.pl, właścicielka Akademii EnoRozwoju, autorka książki „Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie.”.

        Jest Członkinią Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej i stowarzyszeń winiarskich.

        KKorzen.jpg [149.25 KB]Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z winem, głównie polskim, praktycznie w każdym wymiarze; od uprawy winorośli i produkcji wina - również we własnej winnicy, po jego analizę, ocenę techniczną i promocję. Jej specjalnością jest eno-sensoryka i neuroenologia. Fizjologia percepcji degustacyjnej i chemia wina nie mają przed nią tajemnic. Szeroka i wszechstronna wiedza sprawia, że doskonale rozumie wino i postrzega je wielopłaszczyznowo i kompleksowo. Bogate doświadczenie edukacyjne, również w pracy jako wykładowca akademicki, pozwala jej dzielić się posiadaną wiedzą w profesjonalny i interesujący sposób.

      • 13:00 - 14:30
        Sala Praga

        🍷Ser i wino - pairing doskonały

        Trybuszon.png [182.81 KB]Zapraszamy do udziału w degustacji komentowanej „Ser i wino – pairing doskonały”. Spróbujecie 5 polskich win w różnym stylu w połączeniu z najlepszymi polskimi serami rzemieślniczymi.

         

        Dowiecie się:

        • Co mają wspólnego wino i sery?
        • Czy polski twaróg pasuje do wina?
        • Jak łączyć sery z winem?
        • Czym się kierować przy komponowaniu deski serów?
        • a także poznacie podstawy profesjonalnej oceny serów.

        Bartosz-Wilczynski_2-kopia.jpg [1.85 MB]Prowadzenie degustacji: Bartosz Wilczyński – Promotor Kulinarny, ekspert marketingowy wine & food. Enolog i znawca serów. Szkoli polskich winiarzy i serowarów w zakresie marketingu i enoturystyki, m.in. w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle i na szkoleniach dla organizacji branżowych. Juror winiarski i serowarski (m.in szef jury najważniejszego konkursu serowarskiego w Polsce na Wielkim SERwowaniu). Ekspert Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych oraz Fundacji Wspierania Serowarstwa Farmerskiego „Na Serio”. Promotor win polskich. Przewodnik enoturystyczny. Dziennikarz winiarski i kulinarny. Współtworzy Radio Kulinarne Wine Podcast – pierwszy podcast winiarsko-kulinarny w Polsce. Autor „Trybuszona”.

        Wstęp płatny 129 zł*

        Kup bilet

        *Wejściówka obejmuje egzemplarz książki Elizabeth Schneider Wino dla zwykłych ludzi.

        Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

      • 13:30 - 15:00
        Sala Budaeszt BC

        🍷Wina chorwackie i wina z dna morza. Degustacja

        Logotyp_-_Stowarzyszenie_Kobiety_i_Wino__2022.png [93.22 KB]Degustacja "Wina chorwackie i wina z dna morza" to doskonała okazja, aby odkryć bogactwo smaków i aromatów, jakie oferują chorwackie wina, a także poznać historię i tradycje ich produkcji.

        W programie degustacji znajdą się starannie wyselekcjonowane wina z różnych regionów Chorwacji oraz spora dawka przystępnie podanej wiedzy, a także niespodzianka. Naszymi przewodnikami po tej smakowitej podróży będą doświadczone importerki i sommelierki.

        Liczba miejsc jest ograniczona, więc zachęcamy do szybkiej rejestracji.

        zarejestruj się

         

        K8K logo.png [161.14 KB]Poza rejestracją na degustację konieczne jest również zarejestrowanie udziału w targach (bezpłatna rejestracja dla gości branżowych do 5.11.2024) lub zakup biletu.

        Czekamy na Państwa z niecierpliwością!

        Prowadzące:

        Anna Tałach, Katarzyna Pudo, Katarzyna Solańska

         

        Mywine.jpg [23.33 KB]Stowarzyszenie Kobiety i Wino
        MyWine Global
        K8K.pl

    • Strefa Edukacyjna SCA Polska

      środa 06.11.2024
      • 11:00 - 12:00
        Sala Wiedeń B

        Paragon kordial jako rewolucja w świecie koktajli

        Prelegent: Marcin Bonikowski - Monin Polska

      • 12:00 - 12:45
        Sala Wiedeń B

        Pokaz latte art w wykonaniu Kamila Czarnika z wykorzystaniem produktów firmy Inka

      • 13:00 - 14:45
        Sala Wiedeń B

        SCA Global - szczegóły wkrótce

      • 15:00 - 17:00
        Sala Wiedeń B

        Warsztaty ,,Unlocking Flavour Perception”

        Prelegentka - Zuzanna Dedyk

        zapisy zakończone

    • Czwartek 07.11.2024
      • 10:15 - 11:00
        Sala Wiedeń B

        Cupping udziałem plantatora z Gwatemali

        Prelegent: Raul Perez, 88 graines

      • 11:00 - 12:00
        Sala Wiedeń B

        From tree to cup - prezentacja i cupping

        Prelegentka: Vera Stucker, Ngila Farm in Tanzania

      • 12:00 - 13:00
        Sala Wiedeń B

        Sampler w palarni kawy - optymalne wykorzystanie

        Prelegent: Łukasz Jura, Coffee Machines Sale

      • 13:00 - 14:00
        Sala Wiedeń B

        Filtry do wody, a zrównoważony rozwój: jak chronić urządzenia, smak kawy i środowisko

        Prelegent: Tomasz Darowski, Brita Polska

      • 14:00 - 16:00
        Sala Wiedeń B

        Fine Canephora - wykład i degustacja (20 miejsc)

        Prelegentka: Gloria Pedroza, Neumann Kaffee Gruppe

      • 16:00 - 17:00
        Sala Wiedeń B

        Kawa jako narzędzie biznesowe: Od Pasji do Zysków

        Prelegent: Mikołaj Pawlak, Coffee Unity Forum

    • Piątek 08.11.2024
      • 10:15 - 11:00
        Sala Wiedeń B

        Katarzyna Mikler, Nomen Coffee Roasters, cupping

      • 11:00 - 12:00
        Sala Wiedeń B

        Droga na skróty czy do sukcesu? Porozmawiajmy o automatyzacji

        Prelegent: Aleksander Krzych, Best Company Solution

      • 12:00 - 13:00
        Sala Wiedeń B

        Coffee Value Assessment

        Prelegent: Flip Bartelak, Coffee Grange

      • 13:00 - 14:00
        Sala Wiedeń B

        Dekonstrukcja Tullamore D.E.W. Irish Whiskey - warsztat sensoryczny (30 miejsc)

        Prelegent: Jakub Sienkiewicz, Tullamore D.E.W

      • 14:00 - 15:00
        Sala Wiedeń B

        Świat win musujących: prosecco, cava, szampan (20 miejsc)

        Prelegent: Tomasz Potrzebowski, Henkell Freixenet Polska